Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2020, 12:20

autor: Daria "Pri" Bocheńska

WoW: Shadowlands może okazać się najlepszym rozszerzeniem do gry

World of Warcraft: Shadowlands swoją premierę będzie mieć dopiero pod koniec 2020 roku, jednak streamer Asmongold miał już okazję zapoznać się z wersją alfa rozszerzenia i dzieli się swoimi przemyśleniami.

Asmongold, streamer grający w World of Warcraft i posiadający ponad milion obserwujących w serwisie Twitch.tv, miał już okazję zagrać w wersję alfa najnowszego rozszerzenia do gry Shadowlands. W filmie, który opublikował na YouTube, mówi, że może to być najlepszy dodatek, jaki Blizzard Entertainment stworzyło do tej pory.

WoW: Shadowlands może okazać się najlepszym rozszerzeniem do gry - ilustracja #1
Rozszerzenie będzie mieć swoją premierę pod koniec tego roku.

Pomimo że World of Warcraft w listopadzie skończy 16 lat, gra wciąż cieszy się dużą popularnością i wierną społecznością. Twórcy także nie pozwalają graczom zapomnieć o tytule – regularnie wydają rozszerzenia, urozmaicając doświadczenie rozgrywki. Najnowsze z nich, World of Warcraft: Shadowlands, zadebiutuje pod koniec 2020 roku. Streamer Asmongold miał już szansę zapoznać się z nową zawartością i ma na jej temat wiele do powiedzenia.

Wygląda na to, że przy tworzeniu Shadowlands twórcy zostawili stare schematy i zaczęli myśleć poza nimi. Skupili się na fundamentalnych elementach, które tworzą WoWa oraz tym, w jaki sposób gracz wchodzi w interakcję ze swoją postacią.

W filmie Asmongold mówi o tym, jak duże oczekiwania ma wobec finalnej wersji rozszerzenia. Już wersja alfa wywarła na nim ogromne wrażenie. Twierdzi nawet, że na tę chwilę Shadowlands wygląda znacznie lepiej niż trzy poprzednie dodatki.

Streamer bardzo chwali podejście Blizzard Entertainment i skupienie się na tych aspektach gry, które pierwotnie przyciągnęły do niej graczy. Podoba mu się powrót do zabiegów sprawiających, że gracz czuje swoją sprawczość w świecie World of Warcraft.

WoW: Shadowlands może okazać się najlepszym rozszerzeniem do gry - ilustracja #2
Asmongold uważa, że Shadowlands może być najlepszym rozszerzeniem stworzonym do WoWa.

Uważa również, że twórcy zaczęli w końcu iść w dobrym kierunku. Z aprobatą mówi o tym, jak deweloperzy otwarci są na propozycje oraz krytykę na Twitterze i podczas wywiadów. Jego zdaniem to właśnie kooperacja między Blizzard Entertainment i graczami może sprawić, że Shadowlands będzie najlepszym rozszerzeniem do World of Warcraft.

Asmongold podzielił się także kilkoma uwagami, jednak dotyczyły one głównie fabuły. Twierdzi, że nie jest fanem narracji, która została przedstawiona w trailerze. Wolałby, żeby N’Zoth wygrał i wszystkich zabił, co byłoby wyjaśnieniem, dlaczego postać pojawiła sie w krainie Shadowlands. Do mechaniki i innych rozwiązań zastosowanych przez twórców nie miał większych uwag.

  1. Oficjalna strona rozszerzenia
  2. Kanał streamera Asmongold