Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2020, 12:37

Drużyna w CS:GO ma w sumie 351 lat, Ubisoft stworzy o niej film

Świat e-sportu jest zdominowany przez młodych. Panuje powszechne przekonanie, że należy zacząć jak najwcześniej, aby do czegoś dojść w tym środowisku. Te prawidła mają za nic członkowie zawodowej drużyny w CS:GO złożonej wyłącznie z seniorów - Silver Snipers. Wszystko wskazuje też na to, że już wkrótce doczekają się własnego filmu.

W SKRÓCIE

  • Ubisoft planuje nakręcić film zainspirowany historią Silver Snipers – zawodowej drużyny seniorów w CS:GO.
  • Zespół Silver Snipers zdołał się już zapisać w historii gamingu jako Mistrzowie Świata Seniorów w CS:GO.
  • Za produkcję filmu odpowiedzialni są twórcy Jestem taka piękna!

Kto powiedział, że e-sport jest dla młodych? Silver Snipers to pierwsza na świecie zawodowa drużyna seniorów w CS:GO, a jej członkowie mają łącznie ponad 351 lat. Według doniesień The Hollywood Reporter historia ekipy opisana na łamach The Wall Street Journal przykuła uwagę firmy Ubisoft. Francuski wydawca postanowił nakręcić film na jej podstawie.

Drużyna w CS:GO ma w sumie 351 lat, Ubisoft stworzy o nich film - ilustracja #1
Drużyna Silver Snipers w pełnej krasie. Źródło: Silver Snipers.

Historia z pewnością jest ciekawa, gdyż niecodziennie trafia się drużyna e-sportowa, w której wszyscy członkowie mają powyżej 65 lat. Jednak nie jest to jedyny taki team. W 2019 roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata Seniorów w CS:GO, w których Silver Snipers zatryumfowali. Trenerem ekipy jest Fredrik Andersson aka „Jaegarn”, były zawodowy gracz w CS:GO. Z pewnością warto odwiedzić stronę drużyny, gdzie możecie poznać profile zawodników.

Póki co film inspirowany historią seniorów nie ma nawet tytułu. Wiadomo jednak, że Ubisoft podjął współpracę z Abby Kohn oraz Markiem Silversteinem, czyli współautorami i współreżyserami komedii Jestem taka piękna!, w której główną rolę zagrała znana amerykańska stand-uperka i aktorka Amy Schumer.

Zdaje się, że firma Ubisoft coraz bardziej stara się wejść na duże i małe ekrany. Informowaliśmy już, że francuski wydawca ma w planach kreskówki na bazie Far Cry 3: Blood Dragon oraz Watch Dogs. Pisaliśmy również o tym, że wraz z Netflixem szykuje adaptację marki The Division. Wychodzi na to, że będzie to kolejna cegiełka w ich filmowym portfolio.