Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 lipca 2020, 12:15

autor: Karol Laska

Kontrowersyjna Sabrina skasowana przez Netflix. Czwarty sezon będzie ostatnim

Skasowany został kolejny popularny serial na Netfliksie. Tym razem jest to Chilling Adventures of Sabrina od Warner Bros. Television. Do sytuacji ustosunkował się showrunner produkcji.

Kontrowersyjna Sabrina skasowana przez Netflix. Czwarty sezon będzie ostatnim - ilustracja #1
Nastoletnia czarownica powróci po raz ostatni.

Wszyscy doskonale wiedzą, że żaden serial na Netfliksie nie jest w 100% bezpieczny. Praktyka przedwczesnego kasowania oryginalnych produkcji stała się już pewnego rodzaju tradycją, choć ostatnimi czasy zaskakująco mało tytułów spotkał ten nieszczęsny los.

Najświeższą ofiarą kasacji stała się produkcja Chilling Adventures of Sabrina. Co prawda, jest to produkcja jedynie dystrybuowana przez Netflixa, bo wyprodukowana została przez Warner Bros. Televison, ale ostateczna decyzja co do dalszych losów serialu należała do amerykańskiego hegemona streamingowego. Czwarty sezon będzie zatem ostatnim w historii Sabriny.

Jedną z najbardziej poszkodowanych osób jest showrunner Roberto Aguirre-Sacasa. Co prawda, będzie miał on okazję godnie zakończyć swoje dzieło, ale to nie pierwszy jego tytuł, który został wycofany. Twórca zasłynął głównie serią Riverdale, a w tym roku zadebiutował ze spin-offem tego tytułu, czyli Katy Keene, który został oficjalnie usunięty po pierwszym sezonie. Scenarzysta wypowiedział się publicznie o swoich odczuciach związanych ze skasowaniem historii o nastoletniej czarownicy:

Praca przy Chilling Adventures of Sabrina była od pierwszego dnia niesamowitym zaszczytem. […] Jestem wdzięczny całej obsadzie, scenarzystom, montażystom, asystentom i wszystkim tym, którzy okazali miłość temu mrocznemu show. […] Dziękuję także Netflixowi, Warner Bros., Berlanti Television oraz Archie Comics za umożliwienie opowiedzenia takiej historii, jaką chcieliśmy od początku przedstawić, jaką oni chcieli od początku przedstawić. Nie możemy się doczekać, aby pokazać światu część czwartą.

Ostatni sezon serialu zobaczymy tej jesieni na Netfliksie i będzie on liczył osiem odcinków. Do głównych ról powrócą Kiernan Shipka, Miranda Otto oraz Lucy Davis.