Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 grudnia 2018, 12:17

autor: Frozen

Chilling Adventures of Sabrina – będą kolejne dwie części serialu

Jeszcze nie ukazała się druga część pierwszej serii Chilling Adventures of Sabrina, a Netflix już przedłużył serial na drugi sezon. W sumie zapowiedziano 16 nowych odcinków podzielonych na dwie części.

Serial zbiera pozytywne recenzje wśród widzów i krytyków. - Chilling Adventures of Sabrina – będą kolejne dwie części serialu - wiadomość - 2018-12-19
Serial zbiera pozytywne recenzje wśród widzów i krytyków.

Chilling Adventures of Sabrina podzielone jest na części, dzięki czemu zamiast dostawać jeden pełny sezon co rok, widzowie otrzymują pół sezonu co pół roku. Pierwsza część serialu ukazała się 26 października i liczyła 10 odcinków. Drugą część, stanowiącą zwieńczenie pierwszego sezonu, widzowie będą mogli zobaczyć 5 kwietnia 2019 roku. W międzyczasie (14 grudnia) ukazał się specjalny odcinek świąteczny serii. Na tym jednak nie koniec. Netflix zapowiedział właśnie, że serial otrzyma drugi sezon, na który będzie się składać trzecia i czwarta część historii.

Główną bohaterką serialu jest Sabrina Spellman (w tej roli Kiernan Shipka), pół-człowiek, pół-czarownica starająca się pogodzić mroczną okultystyczną edukację z normalnym życiem nastolatki. Serial jest adaptacją komiksu pod tym samym tytułem wydawanego przez Archie Comics. Twórca pierwowzoru, Roberto Aguirre-Sacasa, jest jednocześnie showrunnerem ekranizacji. Akcja serii toczy się w tym samym uniwersum, co Riverdale. Początkowo, gdy serial był jeszcze produkowany z myślą o stacji telewizyjnej The CW zakładano, że obie produkcje będą się nawzajem uzupełniać, wątki przeplatać, a postacie z jednej serii będą od czasu do czasu pojawiać się gościnnie w drugiej. Plany uległy zmianie, gdy Sabrina trafiła na Netfliksa, chociaż twórcy wciąż nie wykluczają spotkania się obu światów w przyszłości.

Postać Sabriny Spellman pojawiła się już wcześniej w serialu komediowym Sabrina, nastoletnia czarownica, który ukazywał się w latach 1996-2003 (w Polsce serial emitowała stacja Polsat). Była to jednak produkcja w zupełnie innym klimacie niż Chilling Adventures of Sabrina – lekka, kolorowa i pozbawiona jakichkolwiek mrocznych elementów. W rolę tytułowej nastoletniej czarownicy wcielała się Melissa Joan Hart.