Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2020, 11:40

autor: Adrian Werner

Pagan Online – RPG Wargamingu klapą. Gra straci multiplayer

Firmy Wargaming.net oraz Mad Head Games ogłosiły plany zamknięcia serwerów trybu multiplayer RPG-a akcji Pagan Online. Od przyszłego miesiąca gra stanie się produkcją wyłącznie dla pojedynczego gracza.

Pagan Online – RPG Wargamingu klapą. Gra straci multiplayer - ilustracja #1
Wkrótce tytuł Pagan Online stanie się mylący, więc ciekawi nas, czy autorzy zdecydują się na jego zmianę.

Wargaming.net znane jest z takich przebojów, jak World of Tanks czy World of Warships. Nie wszystkie projekty tej firmy odnoszą jednak sukcesy. Porażką okazało się RPG akcji Pagan Online. Dlatego zdecydowano się porzucić tryb multiplayer i przerobić tytuł na produkcję dla pojedynczego gracza.

Zmiana ta zostanie wprowadzona za sprawą aktualizacji 4 sierpnia tego roku. Wtedy też wyłączone zostaną serwery trybu wieloosobowego. Do tej pory rozwój projektu był owocem współpracy Wargaming.net oraz studia Mad Head Games. Po porzuceniu multiplayera druga z tych firm całkowicie przejmie pieczę nad grą.

W wyniku zakończenia współpracy obu przedsiębiorstw Pagan Online zniknie również z launchera Wargaming Center. Osoby, które kupiły tam grę otrzymają kod pozwalający odblokować ją na Steamie. Będzie można również przetransferować postępy swoich postaci na platformę firmy Valve.

W ramach pożegnania gracze otrzymają siedmiodniowy dostęp do konta Premium, zapewniającego przydatne bonusy w World of Tanks, World of Warships, World of Warplanes oraz World of Tanks Blitz. W każdej z tych produkcji będą mogli również odblokować jedną wskazaną maszynę z III kategorii.

Powodem tej decyzji są oczywiście rozczarowujące wyniki trybu wieloosobowego. Na samym Steamie w najgorętszym momencie wczorajszego dnia w Pagan Online bawiło się tylko 11 osób jednocześnie. Mimo to gracze zareagowali bardzo źle na decyzję o porzuceniu multiplayera. Profil gry w serwisie Steam został zasypany negatywnymi recenzjami. Tylko 5% ocen użytkowników z ostatnich 30 dni jest pozytywnych.

Przypomnijmy, że pełna wersja Pagan Online zadebiutowała 27 sierpnia ubiegłego roku. Gra dostępna jest tylko na PC i oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

  1. Oficjalna strona
  2. Pagan Online na Steamie