Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2020, 11:15

autor: DS

WoW Shadowlands - dodatek będzie bardziej przystępny dla nowych graczy

Reżyser World of Warcraft zapowiada, że najnowszy dodatek do gry - Shadowlands -zapewni bardzo niski próg wejścia dla nowych graczy. Pojawi się specjalna linia fabularna, która ma wprowadzić do świata WoW-a świeżych użytkowników.

WoW Shadowlands - dodatek będzie bardziej przystępny dla nowych graczy - ilustracja #1
World of Warcraft ma już 16 lat!

World of Warcraft jest weteranem, jeśli chodzi gatunek MMORPG. Szesnaście lat na karku oraz osiem dodatków, z czego ostatni - Shadowlands - zadebiutuje jesienią tego roku. Gra jest systematycznie rozwijana - dodawana jest nowa treść oraz historia, dzięki czemu dzieło studia Blizzard ciągle trzyma przy sobie rzesze fanów. Jednak dla graczy, którzy chcieliby sięgnąć po ten tytuł po raz pierwszy, bagaż doświadczeń, jaki ma za sobą gra, może być sporym problemem.

Naprzeciw temu wyszedł Ion Hazzikostas – reżyser World of Warcraft, który zapowiedział, że w grze pojawi się sporo usprawnień, mających pomóc najnowszym graczom WoW-a poznać świat i nauczyć się podstawowych mechanik.

Jednym z rozwiązań ma być dodanie całkiem nowego, wprowadzającego wątku zwanego Exile’s Reach. Ten „tryb nowego gracza” ma przedstawić Hordę, Przymierze oraz „kwintesencje World of Warcraft w 2020 roku”. Nowi użytkownicy będą mogli także uzyskać przegląd wszystkich umiejętności, klas, podstawowych questów oraz mechanik, które przydadzą się we właściwym dodatku.

WoW Shadowlands - dodatek będzie bardziej przystępny dla nowych graczy - ilustracja #2
„World of Warcraft nie był tak przestępny dla nowych graczy od 2004 roku” - powiedział Ion Hazzikostas.

Dla graczy, którzy zaliczą ten „samouczek” czeka kolejne wyzwanie - Bitwa o Azeroth. Jest to „przystępna i standardowa opowieść o potyczkach Hordy i Przymierza, która również dobrze wprowadzi w lore World of Warcraft”. Po ukończeniu prologu gracze powinni być przygotowani do zmierzenia się z właściwym dodatkiem, wyposażeni w wiedzę o świecie, mechanikach i umiejętnościach.

Premiera dodatku zapowiedziana jest na koniec 2020 roku, natomiast w tym tygodniu ruszą beta-testy. Warto przypomnieć, że fabuła skupi się na postaci Sylvanas, głównej złej, która otworzyła portal do świata nieumarłych.