Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2020, 11:10

autor: Aquma

WoW Classic - bramy Ahn'Qiraj otworzą się w lipcu

Firma Blizzard Entertainment poinformowała, że 28 lipca tego roku na serwerach World of Warcraft Classic rozpocznie się dobrze wspominany przez graczy event Ahn’Qiraj.

WoW Classic - bramy AhnQiraj otworzą się w lipcu - ilustracja #1
Ponowne starcie z potężnymi robalami.

W SKRÓCIE:

  1. event Gates of Ahn’Qiraj wystartuje w WoW Classic 28 lipca tego roku;
  2. po otwarciu bram tytułowego miasta-królestwa gracze uzyskają dostęp do dwóch rajdów – dwudziesto- i czterdziestoosobowego.

Twórcy World of Warcraft Classic poinformowali, kiedy w grze rozpocznie się jeden z najbardziej pamiętnych eventów – tzw. Ahn’Qiraj. Stanie się to 28 lipca tego roku.

WoW Classic - bramy AhnQiraj otworzą się w lipcu - ilustracja #2
Post na oficjalnym forum gry.

Wydarzenie Ahn’Qiraj postawi członków Przymierza i Hordy przed wyzwaniem, które zmusi ich do porzucenia animozji i współpracowania. Gracze będą musieli zebrać olbrzymią ilość różnorakich zasobów, a także wykonać szereg zadań, by w końcu otworzyć bramy tytułowego miasta-królestwa zamieszkanego przez owadopodobne stworzenia Qiraj i wziąć udział w potężnej bitwie z jego mieszkańcami.

Po otwarciu bram użytkownicy uzyskają dostęp do dwóch rajdów – łatwiejszego Ruins of Ahn’Qiraj (przeznaczonego dla dwudziestu osób) oraz trudniejszego Temple of Ahn’Qiraj (weźmie w nim udział czterdziestu uczestników). Ostatnim bossem drugiego z nich będzie C’Thun – najpotężniejszy z dotychczasowych antagonistów w World of Warcraft Classic.

WoW Classic - bramy AhnQiraj otworzą się w lipcu - ilustracja #3
Oryginalne Gates of Ahn’Qiraj

Na screenie powyżej kulminacyjny moment oryginalnego eventu – Gates of Ahn’Qiraj, czyli właśnie omawiana tu bitwa o bramę – jest bardzo ciepło wspominany przez graczy, którzy mieli okazję wziąć w nim udział. Warto pamiętać, że było to pierwsze tak duże wydarzenie w świecie gry, a także pierwszy eksperyment tego typu przeprowadzony przez deweloperów. Choć nie obeszło się bez problemów – serwery w pewnym momencie nie wytrzymały – to mimo wszystko moment ten został zapamiętany jako jedna z najbardziej wyjątkowych chwil w historii gry.

Przypominamy, że serwery World of Warcraft Classic zostały uruchomione w sierpniu zeszłego roku. Obok klasycznej wersji wciąż dostępny jest „normalny” WoW – produkcja studia Blizzard Entertainment w tym roku doczeka się kolejnego, ósmego już dodatku, zatytułowanego Shadowlands.

  1. World of Warcraft: Classic – strona oficjalna