Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2018, 13:00

autor: AlexB

WoW: Battle for Azeroth - wymagania sprzętowe, przedsprzedaż i możliwe wsparcie DX12

Rozpoczęła się przedsprzedaż Battle for Azeroth, czyli najnowszego rozszerzenia do MMORPG-a World of Warcraft. Z tej okazji twórcy opublikowali jego oficjalne wymagania sprzętowe. Ponadto gracze dokopali się w plikach gry do pewnych interesujących informacji na temat nadchodzącego dodatku.

Przedsprzedaż

World of Warcraft bez wątpienia jest fenomenem w świecie gier. Od premiery tego MMORPG-a od firmy Blizzard, rozgrywającego się w znanym niegdyś z kultowych strategii czasu rzeczywistego uniwersum, minęło już przeszło trzynaście lat, a wciąż cieszy się on ogromną popularnością wśród graczy. Również sami twórcy, świadomi ogromnych zysków, jakie przynosi ten tytuł, wciąż intensywnie go rozwijają. Przykładem tego wsparcia jest zapowiedziane podczas konwentu BlizzCon 2017 siódme rozszerzenie do World of Warcraft, zatytułowane Battle for Azeroth. Obietnica wprowadzenia w nim aż sześciu nowych grywalnych ras i dwóch kontynentów (Kul Tiras i Zandala) z niespotykanymi dotąd rajdami, trybami zabawy, szeregiem zadań i świeżymi przeciwnikami do ubicia, zwróciła uwagę wielu miłośników dzieła firmy Blizzard. Wczorajsza noc okazała się dla nich wyjątkowo szczęśliwa. Rozpoczęła się bowiem przedpremierowa sprzedaż World of Warcraft: Battle for Azeroth. Sam dodatek ma oficjalnie ukazać się w tym roku.

Czas szykować się na bitwę o Azeroth! - WoW: Battle for Azeroth - wymagania sprzętowe, przedsprzedaż i możliwe wsparcie DX12 - wiadomość - 2018-02-02
Czas szykować się na bitwę o Azeroth!

World of Warcraft: Battle for Azeroth można przedpremierowo zakupić tutaj w dwóch edycjach – standardowej i Digital Deluxe. Co ważne, zakup którejkolwiek z nich gwarantuje dostęp do pewnych atrakcji już teraz. Osoby, które skuszą się na zwykłą wersję, otrzymują możliwość wcześniejszego odblokowania poprzez wykonywanie specjalnych zadań czterech nowych grywalnych ras (po dwie dla Sojuszu i Hordy), a także natychmiastowego awansu na 110. poziom, by bez problemu móc się poruszać po nowych terenach, które wprowadzi rozszerzenie. Natomiast gracze, którzy wybiorą edycję Digital Deluxe, prócz powyższych bonusów, dostają również dwa wierzchowce, Gilded Ravasaura oraz Seabraid Stalliona, zwierzątko Tottle'a, czyli małego Tortollana, specjalny rewers kart do gry Hearthstone, spraye z logotypami Hordy i Sojuszu do StarCrafta II, mounta Primal Flamesaber do Heroes of the Storm oraz szereg akcesoriów kosmetycznych do Overwatcha.

Zamówienia przedpremierowe na dodatek Battle for Azeroth dają dostęp do rozmaitych bonusów. - WoW: Battle for Azeroth - wymagania sprzętowe, przedsprzedaż i możliwe wsparcie DX12 - wiadomość - 2018-02-02
Zamówienia przedpremierowe na dodatek Battle for Azeroth dają dostęp do rozmaitych bonusów.

Warto też wspomnieć, że na osoby, które zdecydują się rozpocząć zabawę od zera nowymi rasami, czeka miła niespodzianka. Jeśli samodzielnie awansują swoją postać od poziomu 20. do 110., otrzymają tzw. Heritage Armor, czyli zestaw sprzętu, który “reprezentuje ich poświęcenie w znalezienu swojego miejsca w Azeroth”. Więcej na ten temat możecie poczytać tutaj.

Wymagania

Przy okazji rozpoczęcia przedsprzedaży World of Warcraft: Battle for Azeroth, firma Blizzard opublikowała również oficjalne wymagania sprzętowe dodatku. Oto one:

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: OS 64-bit Windows 7
  • Procesor: Intel Core i5-760 lub AMD FX 8100
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GT 560 2GB lub AMD Radeon HD 7850 2GB lub Intel HD Graphics 530
  • Miejsce na dysku: 70 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: OS 64-bit Windows 7
  • Procesor: Intel Core i7 4770 lub AMD FX-8310
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 960 lub AMD Radeon R9 280
  • Miejsce na dysku: 70 GB

Co gracze znaleźli w plikach?

To tyle, jeśli chodzi o oficjalne ogłoszenia. Nie jest to jednak koniec interesujących wieści. Części graczy udało się dokopać do danych znajdujących się w plikach wersji alfa World of Warcraft: Battle for Azeroth. Znaleźli oni w nich nazwy nowych przedmiotów, osiągnięć, potworów, umiejętności specjalnych, czarów, instancji. Ich uwadze nie umknęły również muzyka, mapy i ekrany ładowania. Z całym naprawdę pokaźnym odkryciem można zapoznać się tutaj. Co ciekawe, wśród odkopanych danych znalazł się tajemniczy wpis „GXAPI_D3D12 (New)”. Wygląda zatem na to, że firma Blizzard ma (a przynajmniej miała) w planach dodanie do World of Warcraft wsparcia dla DirectX 12. Czy tak się ostatecznie stanie? Przekonamy się o tym po premierze Battle for Azeroth.