Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 stycznia 2018, 14:50

autor: Jiker

Zwiastun Tom Clancy's Jack Ryan z okazji Super Bowl LII

Firma Amazon udostępniła w sieci minutowy spot reklamowy serialu Tom Clancy's Jack Ryan, przygotowany z okazji zaplanowanego na 4 lutego Super Bowl LII, czyli meczu o mistrzostwo ligi NFL.

Okazuje się, że koncern Amazon pokłada w nadciągającym serialu Tom Clancy’s Jack Ryan wielkie nadzieje. Produkcja z Johnem Krasinskim w roli tytułowej, której debiut na platformie Amazon Prime Video zapowiadany jest na sierpień tego roku, doczeka się minutowej reklamy w przerwie meczu o mistrzostwo ligi NFL (Super Bowl LII). Spot, z uwagi na jego publikację w serwisie YouTube, możecie obejrzeć już teraz.

Jak John Krasinski wypadnie w roli Jacka Ryana? - Zwiastun Tom Clancy's Jack Ryan z okazji Super Bowl LII - wiadomość - 2018-01-31
Jak John Krasinski wypadnie w roli Jacka Ryana?

Firma przeznaczy na ten cel ponad 10 milionów dolarów (koszt emisji 30-sekundowego spotu reklamowego w trakcie Super Bowl LII zamyka się w kwocie około 5 mln dol.). Mike Benson, szef marketingu w firmie Amazon Studios, twierdzi, że jest to w pełni uzasadniony wydatek:

Możliwość dotarcia do tak szerokiego grona odbiorców jest wielką szansą. Jack Ryan to serial, który zainteresuje zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a Super Bowl to duże, wyjątkowe wydarzenie, w którym reklamy są tak samo ważne, a czasem wręcz ważniejsze, niż sama gra. Jack Ryan to dla nas bardzo istotny produkt, nie dziwi więc, że chcemy go tam zareklamować.

Zwiastun Tom Clancy's Jack Ryan z okazji Super Bowl LII - ilustracja #2

John Krasinski jest piątym aktorem, któremu dane jest wcielić się w agenta CIA Jacka Ryana, a zarazem pierwszym odgrywającym tę rolę w serialu. Przed nim w najpopularniejszego bohatera książek Tom Clancy’ego wcielali się Alec Baldwin (Polowanie na Czerwony Październik), Harrison Ford (Czas patriotów, Stan zagrożenia), Ben Affleck (Suma wszystkich strachów) oraz Chris Pine (Jack Ryan: Teoria chaosu).

Reklama, nakręcona w stylu zwiastuna filmowego, ma za zadanie wprowadzić w temat ludzi niezaznajomionych z twórczością Toma Clancy’ego, a jednocześnie zainteresować swą filmowością miłośników przygód Jacka Ryana.

Twórcami 10-odcinkowego serialu Tom Clancy’s Jack Ryan są Carlton Cuse (w dorobku m.in. praca nad serialami Crime Story i Zagubieni) oraz Graham Roland (Fringe: Na granicy światów), a wśród producentów jest Michael Bay (cykl Transformers). W produkcji grają John Krasinski (Para na życie, Promised Land, 13 godzin: Tajna misja w Benghazi), Abbie Cornish, Mena Massoud, Timothy Hutton, Peter Fonda i Wendell Pierce. Zdjęcia odbyły się w zeszłym roku. Autorem muzyki jest Ramin Djawadi (Gra o Tron, Pacific Rim, Westworld).

  1. Tom Clancy’s Jack Ryan w serwisie Amazon.com