Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 stycznia 2016, 11:31

Worms 4 wreszcie także na Androida

Wreszcie doczekaliśmy się androidowej konwersji Worms 4, czyli najnowszej mobilnej odsłony klasycznego cyklu studia Team17.

Użytkownicy iOS już od września zeszłego roku mogą cieszyć się grą Worms 4, czyli najnowszą odsłoną popularnego cyklu studia Team 17, która opracowana została wyłącznie z myślą o rynku mobilnym. Teraz do zabawy wreszcie mogą dołączyć posiadacze urządzeń z systemem Android.

W Google Play gra kosztuje obecnie 10 złotych, czyli jest o połowę tańsza niż w App Store. Na razie nie wiemy, czy twórcy mają w planach przeniesienie swojego dzieła na inne platformy.

Team 17 już dawno temu odpuściło sobie odważne eksperymenty z formułą serii i Worms 4 również nie oferuje żadnych rewolucyjnych zmian, zamiast tego koncentrując się na dopasowaniu mechanizmów do specyfiki rynku mobilnego. Tradycyjnie więc zabawa sprowadza się do rozgrywania bitew między dwoma drużynami robaków; starcia toczą się oczywiście na dwuwymiarowych mapach. Do naszej dyspozycji oddano bogaty wybór uzbrojenia, a większość elementów otoczenia możemy zniszczyć.

Jednocześnie formuła została zmodyfikowana tak, aby lepiej pasowała do potrzeb graczy mobilnych. Mapy są więc mniejsze, oddziały robaków mniej liczne, a bitwy wyraźnie krótsze. Dzięki temu możemy rozegrać satysfakcjonującą potyczkę mając jedynie kilka minut wolnego czasu. Bardzo dobry jest także nowy interfejs, od podstaw zaprojektowany z myślą o ekranach dotykowych. Ponadto autorzy przygotowali zaskakująco miodny tryb dla pojedynczego gracza, w ramach którego musimy przebić się przez osiemdziesiąt misji, w których naszym rywalem jest sztuczna inteligencja.

Położenie takiego nacisku na samotną zabawnie nie znaczy jednak, że twórcy zapomnieli o sercu marki, jakim są potyczki wieloosobowe. Przygotowano spory zestaw trybów rywalizacji PvP, jak również umożliwiono zabawę kooperacyjną przeciwko SI. Ponadto gracze muszą wybrać do której z dwóch frakcji dołączą i ich sukcesy oraz porażki kształtują wielką sieciową wojnę.