Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2013, 12:58

autor: Hed

Worlds of Magic – pojawiło się demo systemu walki. Drugi sukces Polaków na Kickstarterze

Polskie studio Wastelands Interactive wypuściło demo Worlds of Magic, czyli strategii, która ma przypomnieć klimat słynnego Master of Magic. Deweloper zdecydował się na to w ramach promocji drugiej akcji na Kickstarterze. Ma ona pomóc w dopracowaniu gry.

Sprawdźcie demo polskiego Worlds of Magic, nawiązującego do Master of Magic. - Worlds of Magic – pojawiło się demo systemu walki. Drugi sukces Polaków na Kickstarterze - wiadomość - 2013-10-11
Sprawdźcie demo polskiego Worlds of Magic, nawiązującego do Master of Magic.
Worlds of Magic:
  • Pojawiło się demo gry, w którym można przetestować system walki
  • Demo zawiera także fragment systemu magii, który będzie bardzo rozbudowany
  • Gra walczy na Kickstarterze o dodatkowe fundusze – między innymi na grafikę

Kilka dni temu gra Worlds of Magic, tworzona przez polskie studio Wastelands Interactive, ponownie pojawiła się na Kickstarterze. Deweloper zdecydował się na drugą zbiórkę społecznościową, żeby poprawić aspekty graficzne swojego projektu, który będzie duchowym spadkobiercą Master of Magic. Przed kilkunastoma godzinami wypuszczono też demo tytułu, umożliwiające rozegranie prostej bitwy.

Wersja próbna Worlds of Magic pozwala przetestować jeden z kluczowych elementów gry, czyli system walki, zwany przez twórców Battle Board. W demie możemy wybrać jedno z dwóch pól bitew, skonfigurować armię, a później spróbować swoich sił w starciu z przeciwnikiem. W samej akcji da się też sprawdzić część czarów z dwóch szkół magicznych: ognia i wody. Próbka gry jest dostępna w dwóch wersjach - do ściągnięcia lub w przeglądarce. Linki znajdziecie poniżej.

  1. Demo Worlds of Magic - wersja do ściągnięcia
  2. Demo Worlds of Magic – wersja przeglądarkowa

Gra Worlds of Magic wróciła na Kickstartera, bo twórcy chcą usprawnić wiele aspektów, w tym warstwę wizualną i muzyczną. Wastelands Interactive zdecydowało się na drugą akcję także dlatego, że pomaga ona budować społeczność. Poza tym studio chciało dać okazję wsparcia projektu osobom, które nie wiedziały o pierwszej zbiórce. Po zaledwie tygodniu autorzy zebrali prawie 15 tysięcy dolarów, czyli więcej niż potrzebowali. Do końca akcji zostały jeszcze ponad 3 tygodnie.

Wspierając Worlds of Magic standardowo otrzymamy nagrody różnego typu – od podziękowań w napisach końcowych aż po możliwość zostania jednym z przeciwników w grze. Żeby uzyskać dostęp do cyfrowej wersji produkcji wystarczy wpłacić 20 dolarów, czyli około 61 złotych. Worlds of Magic, jak piszą twórcy, „ma oddać klimat jednej z najlepszych strategii w historii: Master of Magic”. Master of Magic wyszedł w 1994 roku i doczekał się paru kontynuacji.

  1. Worlds of Magic na Kickstarterze

Wastelands Interactive to polski producent gier, który funkcjonuje od 2006 roku i ma na koncie wiele projektów. Deweloper koncentruje się na tytułach strategicznych – przykładami są Storm over the Pacific, Strategic War in Europe czy Wrzesień '39.