Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2021, 17:50

autor: Ness

Reżyser World of Warcraft nie wyklucza współpracy graczy Przymierza oraz Hordy

Ion Hazzikostas, reżyser World of Warcraft, podczas sesji Q&A na tegorocznym BlizzConie nie wykluczył możliwości współpracy graczy związanych z Przymierzem oraz tych, którzy wybrali stronę Hordy.

Podczas tegorocznego BlizzConu jedną z atrakcji była sesja Q&A z twórcami gry World of Warcraft. Reżyser najpopularniejszego MMORPG na świecie Ion Hazzikostas, powiedział, że w przyszłości gracze być może doczekają się trybu, w którym będzie można zagrać z członkami wrogiej frakcji. Oczywiście, ten pomysł jest na razie tylko przypuszczeniem, a ponadto mógłby wywołać wiele kontrowersji wśród wieloletnich graczy. Konflikt pomiędzy siłami Przymierza a Hordą jest jednym z kluczowych elementów świata Warcrafta, jednak, jak twierdzi deweloper, najważniejsza jest dobra zabawa w gronie przyjaciół.

Szczerze mówiąc, nie powiedziałbym, że to nigdy się nie stanie, choć oczywiście istnieje masa powodów, dla których utrzymanie tożsamości obu frakcji jest nadal bardzo ważne. […] W MMO takim jak World of Warcraft chodzi przede wszystkim o granie z przyjaciółmi kimkolwiek tylko zechcesz. Prawdopodobnie byłaby też większa elastyczność w wyborze frakcji, jeśli gracze mieliby świadomość, że mogą przystać na tę, z którą czują się bardziej związani, i nie musieliby tego poświęcać, by dołączyć do grupy swoich znajomych albo do gildii o wysokiej randze.

Znam ludzi, którzy całe życie grali jako Przymierze, a teraz dołączyli do Hordy, i vice versa. […] Takich przykładów są dziesiątki tysięcy, więc chcielibyśmy zrobić coś dla nich.

Hazzikostas nawiązał tutaj do sytuacji, która ma miejsce na serwerach WoW-a. Gracze mogą wykonywać raidy oraz inne zadania tylko i wyłącznie z towarzyszami należącymi do tej samej frakcji. To powoduje, że niektórzy zmieniają strony konfliktu, co kończy się nieraz wypaczeniem rozgrywki na danym serwerze i jego wyludnieniem. Reżyser zauważył, że w ostatnich latach, zwłaszcza od premiery dodatku Mists of Pandaria, wiele osób porzuciło swoje postaci na rzecz przedstawicieli Hordy. Pomimo że według danych, które posiada, podział graczy jest dość równy, to dla najbardziej doświadczonych Horda to wybór bardziej preferowany.

Reżyser World of Warcraft nie wyklucza współpracy graczy Przymierza oraz Hordy - ilustracja #1
Czy w przyszłości zobaczymy współpracę dwóch zwaśnionych frakcji?

Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle twórcy umożliwią współpracę zwaśnionych frakcji, lecz warto zauważyć, że w przeszłości obie strony były zmuszone do tymczasowego zakopania topora wojennego w obliczu nadchodzącego kryzysu, więc nie byłoby to ewenementem, patrząc z perspektywy fabularnej.

Wczoraj zostały zapowiedziane dwie rzeczy związane ze światem Warcrafta. Najnowszy dodatek do WoW-a, czyli Shadowlands, otrzyma patch 9.1, a z kolei World of Warcraft Classic rozszerzenie The Burning Crusade. Ponadto twórcy nie wykluczają wprowadzenia dodatku Wrath of the Lich King, jeżeli społeczność podejdzie do tego pomysłu pozytywnie.