Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2010, 11:00

autor: Taven

World of Warcraft: Cataclysm dopiero w 2011 roku? [news uaktualniony]

Zła wiadomość dla wszystkich fanów World of Warcraft. Najnowszy dodatek do gry, długo oczekiwany przez fanów Cataclysm może zaliczyć obsuwę i jego premiera, wbrew wcześniejszym doniesieniom, może nie odbyć się w bieżącym roku - tak wynika z informacji dostępnych na witrynie amerykańskiego oddziału sklepu internetowego Amazon.

Zła wiadomość dla wszystkich fanów World of Warcraft. Najnowszy dodatek do gry, długo oczekiwany przez fanów Cataclysm może zaliczyć obsuwę i jego premiera, wbrew wcześniejszym doniesieniom, może nie odbyć się w bieżącym roku. Nie byłoby to wielkim zaskoczeniem zważywszy na to, że Blizzard ma tendencje do wydawania swoich produkcji wtedy, kiedy uzna je za skończone, a fakt, że trwają właśnie betatesty Cataclysm powoduje, że mogła nagle pojawić się konieczność dopracowania pewnych aspektów rozszerzenia.

Skąd w ogóle te doniesienia? Jak często w takich przypadkach, źródłem informacji jest sklep internetowy. I to nie pierwszy lepszy – tym razem chodzi o amerykański oddział samego Amazona. Wczoraj wieczorem i dzisiaj rano jego klienci, którzy zamówili kolekcjonerską edycję World of Warcraft: Cataclysm otrzymali emaile informujące o tym, że wysyłka zamówionych przez nich tytułów odbędzie się między 4 a 18 stycznia 2011 roku, a więc kilka miesięcy później niż początkowo zakładano. Idąc dalej tym tropem – trudno by Blizzard wypuszczał na rynek wersję kolekcjonerską swojego hitu tak długi czas po premierze regularnej edycji, więc najbezpieczniej przypuścić, że także i ona na półkach sklepowych ukaże się później niż początkowo zakładano.

I tutaj dane Amazona zdają się potwierdzać te tezy – z karty produktu najnowszego rozszerzenia do World of Warcraft po cichu zniknęła data premiery (wcześniej informująca, że gra ukaże się pod koniec 2010 roku). Wszystko wskazuje więc na to, że Cataclysm rzeczywiście zaliczy obsuwę – takie „przecieki” ze sklepów internetowych już niejednokrotnie okazały się prorocze, a w tym wypadku mamy do czynienia przecież z samym Amazonem, który na pewno nie może pozwolić sobie na dezinformowanie klientów w wiadomościach mailowych.

World of Warcraft: Cataclysm dopiero w 2011 roku? [news uaktualniony] - ilustracja #1

Redaktorzy amerykańskiego serwisu Gamespot napisali maila do Blizzarda z prośbą o skomentowanie tych rewelacji, ale nie dostali póki co żadnej odpowiedzi.

Wszelkie wątpliwości dotyczące daty premiery i w końcu oficjalne jej ogłoszenie nastąpi zapewne na zbliżającym się wielkimi krokami BlizzConie, który będzie miał miejsce w dniach 22 i 23 października. Można przypuszczać, że do tego momentu Blizzard powstrzyma się od jakichkolwiek komentarzy na temat Cataclysm, wszelkie dysputy o czasie jego wydania traktując jako spekulacje.

Cataclysm to trzeci już dodatek do bijącej rekordy popularności gry MMORPG – World of Warcraft. Wśród nowości gracze znajdą między innymi zwiększony do 85 maksymalny poziom doświadczenia, dwie dodatkowe rasy, nowe tereny do eksploracji dziesiątki pomniejszych usprawnień. Gra ukaże się zarówno w wersji pudełkowej, jak i w dystrybucji elektronicznej, a w Polsce wyda ją Licomp Empik Multimedia.

Interesujące materiały na GRY-OnLine o World of Warcraft: Cataclysm:

UAKTUALNIENIE: Jak słusznie czytelnicy zwrócili uwagę w komentarzach, premiera dodatku prawdopodobnie została zaplanowana na 7 grudnia, co potwierdził serwis MMO-Champion powołując się na „niebieski” post z forum World of Warcraft. Zakładając, że wszelkie daty zostaną dotrzymane (a z tym bywa różnie), to Kataklizm powinien trafić na sklepowe półki tydzień przed startem kolejnego, 9 już sezonu PvP (Arena Season) co nastąpi 14 grudnia. Wygląda więc na to, że termin wysyłek edycji kolekcjonerskiej World of Warcraft: Cataclysm podany przez sklep Amazon jest po prostu błędem.

Ostatnia aktualizacja: 2010-10-01

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.