Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2018, 12:59

autor: Adrian Werner

Jutro do World of Tanks powróci tryb futbolowy

Jutro rano do World of Tanks powróci tryb futbolowy, pozwalający rozgrywać mecze czołgami taranującymi i ostrzeliwującymi gigantyczną piłkę. W porównaniu z podobnym eventem sprzed dwóch lat autorzy wprowadzili sporo zmian i nowości.

Trybem futbolowym będziemy mogli cieszyć się do 29 lipca. - World of Tanks - jutro powróci tryb futbolowy - wiadomość - 2018-06-13
Trybem futbolowym będziemy mogli cieszyć się do 29 lipca.

Firma Wargaming postanowiła umilić mundial fanom World of Tanks organizując powrót trybu futbolowego, którym ostatnio mieliśmy cieszyć się bawić dwa lata temu, podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Francji. Zabawa ruszy jutro o 6:30 i potrwa do 29 lipca do godziny 7:00.

Zasady rozgrywki są proste. Na mapach w stylu boisk piłkarskich zmierzą się dwie trzyosobowe drużyny. Na murawę wrzucona zostanie gigantyczna piłka, którą będzie można ruszać poprzez taranowanie jej czołgiem lub trafienie wystrzałem. Wygra strona, która pierwsza zdobędzie trzy gole, lub pod koniec siedmiominutowego meczu będzie miała więcej punktów.

Jeśli po upłynięciu regulaminowego czasu będzie remis to rozpocznie się dogrywka, rządząca się zasadą złotego gola. Oznacza to, że wygra drużyna, która jako pierwsza wprowadzi piłkę do bramki przeciwnika. Jeśli po czterech minutach nie zostanie wyłoniony zwycięzca, to tytuł ten otrzyma strona, która dłużej utrzymywała piłkę na połowie przeciwnika.

W porównaniu z wersją trybu futbolowego sprzed dwóch lat autorzy zaimplementowali kilka ważnych zmian. Po każdym golu obie drużyny powracają na pozycje startowe na środku boiska. Ponadto wprowadzono czołgi o konkretnych rolach. E 100 to obrońca, którego rozmiary idealnie nadają się osłaniania bramki. T-62A sprawdza się jako pomocnik/środkowy dzięki dopalaczowi, a AMX 13 105 jako napastnik może aktywować umiejętność zapewniającą dodatkowe dwa strzały. Warto wspomnieć, że te role są jedynie sugestiami i gra nie ogranicza naszych działań na boisku.

Tryb futbolowy zaoferuje trzy mapy. Dwie z nich (Himmelsdorf Arena oraz Old Tankford) dostępne były już dwa lata temu, ale teraz powrócą w rozbudowanej i ulepszonej formie. Trzeci poziom w postaci Stadionu Łużniki, jest kompletnie nowy.

Autorzy mają w planach kilka turniejów trybu futbolowego. Ponadto będziemy mogli gromadzić karty z piłkarskimi czołgami, a zebranie drużyny składającej się z dziesięciu kart ma zapewnić atrakcyjne nagrody. Konkrety odnośnie tych atrakcji ujawnione zostaną już wkrótce.

  1. Oficjalna strona gry