Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2017, 18:48

autor: Grzegorz "godrikus" Chmielewski

World of Final Fantasy na PC zapowiedziane

Ponad rok po premierze World of Final Fantasy na PlayStation 4 i PS Vita, przygoda w świecie Final Fantasy skierowana do młodszych odbiorców zawita na komputery osobiste. Otrzymaliśmy zwiastun i datę premiery produkcji.

World of Final Fantasy jest nietypową i skierowaną do dzieci przygodą łączącą w sobie motywy i postacie z wielu części tej sagi. - World of Final Fantasy na PC zapowiedziane - wiadomość - 2017-11-03
World of Final Fantasy jest nietypową i skierowaną do dzieci przygodą łączącą w sobie motywy i postacie z wielu części tej sagi.

25 października 2016 roku odbyła się premiera World of Final Fantasy na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Była to produkcja skierowana głównie do młodszych odbiorców, lecz i „starzy wyjadacze” mieli odnaleźć w niej coś dla siebie. Gra zebrała stosunkowo pozytywne recenzje (średnia 77% z 78 ocen na portalu Metacritic w przypadku wersji na PS4, przy jeszcze wyższej średniej użytkowników), lecz zapowiedź na tej samej konferencji, na której ujawniono remake Final Fantasy VII, oraz data premiery w okolicach ogromnego Final Fantasy XV nie mogły mieć dobrego wpływu na wyniki sprzedażowe gry. Square Enix kontynuuje praktykę przenoszenia wszystkich odsłon „ostatniej fantazji” na komputery osobiste – dziś otrzymaliśmy zwiastun i datę premiery World of Final Fantasy na PC. Baśniowy świat Grymoire mamy za pomocą klawiatury i myszy przemierzać już 21 listopada. Poniżej natomiast możecie obejrzeć udostępniony zwiastun:

Jak widać, czeka nas iście baśniowa przygoda w pięknym świecie łączącym w sobie motywy z wielu części Final Fantasy. Jak w klasycznych odsłonach serii, tak i tutaj walka odbywa się w systemie turowym, więc weterani gatunku z pewnością będą zadowoleni. Warto wspomnieć, że osoby, które zdecydują się na zakup gry przed 28 listopada, otrzymają edycję Day One, do której zostanie dołączony cyfrowy soundtrack i ekskluzywna tapeta. Na europejskim Steamie nie widnieje jeszcze cena gry, lecz wiemy, że w Stanach Zjednoczonych będzie ona wynosiła 39,99 dolarów, czyli około 145 złotych. Pecetowa edycja zaoferuje oczywiście steamowe osiągnięcia i serię kolekcjonerskich kart.

Przypominamy, że premiera World of Final Fantasy na PC odbędzie się 21 listopada na platformie Steam.