Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2017, 18:48

autor: godrikus

World of Final Fantasy na PC zapowiedziane

Ponad rok po premierze World of Final Fantasy na PlayStation 4 i PS Vita, przygoda w świecie Final Fantasy skierowana do młodszych odbiorców zawita na komputery osobiste. Otrzymaliśmy zwiastun i datę premiery produkcji.

World of Final Fantasy jest nietypową i skierowaną do dzieci przygodą łączącą w sobie motywy i postacie z wielu części tej sagi. - World of Final Fantasy na PC zapowiedziane - wiadomość - 2017-11-03
World of Final Fantasy jest nietypową i skierowaną do dzieci przygodą łączącą w sobie motywy i postacie z wielu części tej sagi.

25 października 2016 roku odbyła się premiera World of Final Fantasy na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Była to produkcja skierowana głównie do młodszych odbiorców, lecz i „starzy wyjadacze” mieli odnaleźć w niej coś dla siebie. Gra zebrała stosunkowo pozytywne recenzje (średnia 77% z 78 ocen na portalu Metacritic w przypadku wersji na PS4, przy jeszcze wyższej średniej użytkowników), lecz zapowiedź na tej samej konferencji, na której ujawniono remake Final Fantasy VII, oraz data premiery w okolicach ogromnego Final Fantasy XV nie mogły mieć dobrego wpływu na wyniki sprzedażowe gry. Square Enix kontynuuje praktykę przenoszenia wszystkich odsłon „ostatniej fantazji” na komputery osobiste – dziś otrzymaliśmy zwiastun i datę premiery World of Final Fantasy na PC. Baśniowy świat Grymoire mamy za pomocą klawiatury i myszy przemierzać już 21 listopada. Poniżej natomiast możecie obejrzeć udostępniony zwiastun:

Jak widać, czeka nas iście baśniowa przygoda w pięknym świecie łączącym w sobie motywy z wielu części Final Fantasy. Jak w klasycznych odsłonach serii, tak i tutaj walka odbywa się w systemie turowym, więc weterani gatunku z pewnością będą zadowoleni. Warto wspomnieć, że osoby, które zdecydują się na zakup gry przed 28 listopada, otrzymają edycję Day One, do której zostanie dołączony cyfrowy soundtrack i ekskluzywna tapeta. Na europejskim Steamie nie widnieje jeszcze cena gry, lecz wiemy, że w Stanach Zjednoczonych będzie ona wynosiła 39,99 dolarów, czyli około 145 złotych. Pecetowa edycja zaoferuje oczywiście steamowe osiągnięcia i serię kolekcjonerskich kart.

Przypominamy, że premiera World of Final Fantasy na PC odbędzie się 21 listopada na platformie Steam.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

World of Final Fantasy

World of Final Fantasy