Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2017, 18:32

autor: "Vergil"

Assassin's Creed: Origins wzbogaci się niedługo o kolejne miasto

Aleksandria i Memfis to dwa duże miasta, jakie pojawiły się w Assassin’s Creed Origins. Jak się okazuje, w przyszłości dołączy do nich jeszcze jedna starożytna metropolia - w jednym z dodatków (najpewniej The Curse of the Pharaohs) zobaczymy Teby.

Ekipa Ubisoft Montreal ma ręce pełne roboty nawet po premierze Assassin’s Creed Origins. Jakiś czas temu donosiliśmy Wam, że produkcja doczeka się w przyszłości szeregu dodatków, które zabiorą nas w nowe rejony starożytnego Egiptu. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, jakie nowe miejsca przygotowują dla nas deweloperzy, nad którymi pieczę sprawuje Ashraf Ismail.

Firma Ubisoft rozsyła wiadomości z podziękowaniami do wszystkich, którzy zdecydują się na zakup przepustki sezonowej do omawianego tytułu. Z jej treści można wyczytać, że w tworzonych obecnie rozszerzeniach przyjdzie nam odwiedzić nie tylko „najdalsze zakątki Morza Czerwonego”, lecz również Teby. Co więcej, add-ony mają zapewnić ponad dwadzieścia godzin rozgrywki. Wydawca zapewnia przy tym, że podróż Bayeka dopiero się rozpoczęła

Bayek dumnie kroczy po miastach starożytnego Egiptu. W przyszłym roku będzie miał okazję zapuścić się do nowych zakątków dawnego imperium faraonów. - W DLC do Assassin’s Creed Origins pojawi się kolejne miasto - wiadomość - 2017-10-31
Bayek dumnie kroczy po miastach starożytnego Egiptu. W przyszłym roku będzie miał okazję zapuścić się do nowych zakątków dawnego imperium faraonów.

Niestety na ten moment nie udostępniono żadnych materiałów, na których moglibyśmy zobaczyć, jak Teby będą się prezentować w grze. Dawna stolica Egiptu (metropolia została pozbawiona tego miana na długo przed narodzinami Bayeka z Siwy, bo w okresie panowania XIX dynastii, a zatem na przełomie XIII i XII wieku p.n.e.) była jednak siedzibą ruchu oporu, którego członkowie sprzeciwiali się panowaniu nowych, nieegipskich władców, co doprowadziło do jej zburzenia niedługo po objęciu władzy przez Ptolemeusza IXw czasach rzymskich miasto zostało natomiast całkowicie zburzone. Kto wie, może właśnie ostatnie z przywołanych wydarzeń przyjdzie nam zobaczyć na własne oczy w jednym z wciąż enigmatycznych dodatków?

Przypomnijmy, że Assassin’s Creed Origins doczeka się co najmniej dwóch rozszerzeń. Pierwszym z nich będzie The Hidden Ones, które zadebiutuje w styczniu. DLC przeniesie nas na półwysep Synaj, gdzie będzie toczyć się wojna pomiędzy egipskimi rebeliantami a rzymskim okupantem. W marcu 2018 roku zadebiutuje natomiast The Curse of the Pharaohs, które pozwoli nam zgłębić egipską mitologię. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak rzucić okiem na grafikę dołączaną do rozsyłanej przez Ubisoft wiadomości i czekać na nowe konkrety.

Wiadomość o takiej treści otrzymają gracze, którzy zaopatrzą się w przepustkę sezonową do Assassin’s Creed Origins. (Źródło obrazka: Reddit) - W DLC do Assassin’s Creed Origins pojawi się kolejne miasto - wiadomość - 2017-10-31
Wiadomość o takiej treści otrzymają gracze, którzy zaopatrzą się w przepustkę sezonową do Assassin’s Creed Origins. (Źródło obrazka: Reddit)