Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2013, 16:00

autor: Hed

Wolfenstein: The New Order będzie rozgrywał się także w Polsce

Wolfenstein: The New Order będzie miał poziomy rozgrywające się w nieokreślonych miejscach Polski – dowiedzieliśmy się podczas pokazu gry zorganizowanego przez firmę Bethesda. Twórcy ze studia MachineGames nie chcieli zdradzać dalszych szczegółów.

W Wolfenstein: The New Order odwiedzimy także Polskę. - Wolfenstein: The New Order będzie rozgrywał się także w Polsce - wiadomość - 2013-05-28
W Wolfenstein: The New Order odwiedzimy także Polskę.

Fragment kampanii z Wolfenstein: The New Order będzie toczył się w Polsce – ujawnił Jens Matthies ze studia MachineGames podczas pokazu gry zorganizowanego przez firmę Bethesda. Producent nie chciał zdradzać szczegółów, aby nie psuć zabawy, chociaż zaznaczył, że polskie poziomy rozgrywają się w bliżej nieokreślonych miejscach, co zostanie wyjaśnione w samej opowieści. Raczej nie wybierzemy się więc do żadnego większego, znanego miasta.

W rozmowie Matthies opowiadał między innymi o tym jak studio MachineGames konstruuje mapy do gry. Deweloper zaznaczył, że raczej nie kieruje się względami geograficznymi, lecz szuka ciekawych pomysłów i miejsc. Poproszony o podanie chociażby jednej małej wskazówki odnośnie nieznanych dotąd lokacji, jakie odwiedzimy, zdradził, że „będą poziomy w Polsce”. Co interesującego Szwedzi znaleźli w naszym kraju? Tego nie wiemy, chociaż można mieć pewne domysły.

Wolfenstein: The New Order będzie rozgrywał się także w Polsce - ilustracja #2

W Wolfenstein: The New Order odwiedzimy kilka znanych zakątków świata, w tym pokazany podczas pokazu Londyn. Miejsca zmienią się nie do poznania, bo całość rozgrywa się w alternatywnej wersji historii, w której naziści wygrali II wojnę światową. W krótkim fragmencie kampanii mogliśmy podejrzeć znajdźki, jakie pojawią się w grze. Wśród nich występują fragmenty szyfru Enigmy, który złamać pomogli Polacy. Być może z tym aspektem wiąże się wizyta B. J. Blazkowicza w naszym kraju?

Wolfenstein: The New Order to pierwszoosobowa strzelanka, którą tworzy studio MachineGames, założone przez byłych pracowników Starbreeze Studios. B. J. Blazkowicz, bohater serii, budzi się ze snu kriogenicznego w 1960 roku i odkrywa, że naziści wygrali wojnę przy pomocy tajemniczej technologii. Twórcy gry inspirują się najsłynniejszą odsłoną marki, czyli Wolfensteinem 3D, ale mają sporo świeżych pomysłów. Gra wyjdzie w IV kwartale tego roku na PC, Xboksie 360, PlayStation 3 i konsolach następnej generacji.

  1. Nasze wrażenia z rozgrywki w Wolfenstein: The New Order
  2. Oficjalna strona gry Wolfenstein: The New Order