Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 05:33

autor: Adrian Werner

Wolfenstein Cyberpilot - nadchodzi spin-off VR popularnego cyklu

Firma Bethesda zapowiedziała Wolfenstein: Cyberpilot, czyli grę VR, w której wcielimy się w hakera przejmującego kontrolę nad niemieckimi maszynami i wykorzystującego je w walce z siłami Rzeszy na ulicach Paryża.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Wolfenstein Cyberpilot - nadchodzi spin-off VR popularnego cyklu - wiadomość - 2018-06-11
Gra ukaże się w przyszłym roku.

Kooperacyjna strzelanka Wolfenstein: Youngblood nie była jedyną atrakcją dla fanów cyklu, którą ujawniła firma Bethesda podczas konferencji poprzedzającej targi E3. Wydawca zapowiedział również grę Wolfenstein Cyberpilot, przeznaczoną do zabawy z urządzeniami wirtualnej rzeczywistości.

O projekcie na razie wiadomo stosunkowo niewiele. Wiemy, że wcielimy się w hakera, którego zadaniem będzie wspieranie paryskiego ruchu oporu. Zrobi to poprzez przejmowanie kontroli nad nazistowskimi maszynami, takimi jak np. wielka metalowa bestia znana jako Panzerhund. Wykorzystując wynalazki Rzeszy przeciwko jej własnym siłom, spróbujemy wyzwolić stolicę Francji spod okupacji.

Akcja gry toczyć się będzie dwie dekady po wydarzeniach z Wolfenstein II: The New Colossus. Niemiecka machina wojenna będzie mocno osłabiona, a ruch oporu silniejszy niż kiedykolwiek. Tym razem walka z nazistami ma być bardziej wyrównana, co nie znaczy, że na zwycięstwo nie będziemy musieli solidnie zapracować.

Wolfenstein Cyberpilot ukaże się w przyszłym roku. Na razie nie podano, na jakie platformy wirtualnej rzeczywistości zmierza ta produkcja, ale poprzednie gry firmy Bethesda korzystające z tej technologii dostępne były na PlayStation 4 oraz PC. Spodziewamy się, że tym razem będzie podobnie.

  1. Oficjalna strona firmy Bethesda
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Wolfenstein: Cyberpilot

Wolfenstein: Cyberpilot