Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2021, 10:18

WitcherCon - oglądaj z nami wydarzenie dla fanów Wiedźmina

Dzisiaj wieczorem odbędzie się pierwsza część WitcherCon. W tej wiadomości znajdziecie godziny startów transmisji, wybór miejsc, gdzie będziecie mogli je oglądać, oraz listę paneli, które będą częścią tego wydarzenia.

Dzisiaj ruszy WitcherCon, czyli wirtualne wydarzenie dla fanów marki Wiedźmin. Event organizują wspólnie odpowiedzialne za gry studio CD Projekt RED oraz serwis Netflix, tworzący telewizyjne adaptacje serii. Polski deweloper poinformował już, że nie ma w planach zapowiedzi żadnej nowej produkcji, ale impreza i tak powinna zaoferować sporo ciekawych rzeczy dla miłośników przygód Geralta z Rivii.

Wydarzenie podzielone zostanie na dwa streamy. Pierwsza transmisja wystartuje dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego. WitcherCon będziecie mogli oglądać na żywo w następujących miejscach:

  1. Kanał studia CD Projekt RED w serwisie Twitch
  2. Kanał serwisu Netflix w serwisie Twitch
  3. Kanał CD Projekt RED na YouTube
  4. Kanał Netflixa na YouTube

Dzień pierwszy (9 lipca, od 19:00)

The Witcher Season 2: Deck of Destiny / Wiedźmin Sezon 2: Talia przeznaczenia

Imprezę otworzy panel poświęcony drugiemu sezonowi serialu Wiedźmin. Showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich oraz część obsady (w tym Anya Chalotra i Freya Allan) będą losowały fanowskie pytania z tali kart i opowiadały o procesie produkcyjnym.

Welcome to Gwent / Witaj w świecie Gwinta

Wszystko wskazuje na to, że ma to być po prostu filmik wprowadzający w Gwinta: Wiedźmińską grę karcianą. Transmisję oglądać będzie wielu widzów Netflixa, więc to dobra okazja dla studia CD Projekt RED do zareklamowania swojej karcianki.

Converging Destinies / Sploty przeznaczenia

W tej sekcji grająca Yennefer Anya Chalotra oraz Freya Allan (Ciri) opowiedzą o swoich doświadczeniach przy kręceniu pierwszego sezonu oraz o tym, co czeka ich postacie w drugiej serii.

Memories from the Path: Stories Behind The Witcher Games / Wspomnienia ze szlaku

W kolejnym panelu grupa deweloperów ze studia CD Projekt RED omówi historię tworzenia gier z marki Wiedźmin i ujawni kilka „zapomnianych artefaktów” z produkcji tych projektów.

Geralt of T-Rivia / Quiz wiedźminski

W tej sekcji twórcy gier i serialu sprawdzą swoją wiedzę na temat Wiedźmina, biorąc udział w quizie dotyczącym uniwersum marki.

Inside Kaer Morhen / za murami Kaer Morhen

Materiał poświęcony Kaer Morhen, czyli siedzibie wiedźmińskiej szkoły cechu Wilka.

Monster Slayer presentation / Pogromca Potworów: Wciel się w Wiedźmina

Zgodnie z tytułem, będzie to pokaz The Witcher: Monster Slayer, czyli mobilnej gry AR, która ma zadebiutować za niecałe dwa tygodnie.

The World of The Witcher Figures / Figurki ze świata Wiedźmina

Panel poświęcony figurkom z marki Wiedźmin.

Tales of the White Wolf / Opowieści Białego Wilka: Rozmowa z Henrym Cavillem

Pierwszy stream zakończy rozmowa z odtwórcą roli Geralta w serialu, czyli Henrym Cavillem. Aktor obiecuje kilka niespodzianek. Fani liczą, że jedną z nich będzie data premiery drugiego sezonu.

Dzień drugi (10 lipca, od 3:00)

Drugiego dnia wyemitowane zostaną powtórki wielu elementów z poprzedniej transmisji, ale nie zabraknie także nowych materiałów.

The Witcher: Beyond Video Games / Wiedźmin: Wiecej niż gry wideo

Ta sekcja poświęcony będzie nadchodzącym komiksom i grom planszowym osadzonym w uniwersum Wiedźmina.

Memories from the Path: Stories Behind The Witcher Games – Part 2 / Wspomnienia ze szlaku - część druga

W sobotę obejrzymy także drugą część panelu z deweloperami studia CD Projekt RED wspominającymi historię tworzenia gier z marki Wiedźmin.

Strokes of Genius / Mistrzowskie pociągnięcia

To zdecydowanie najważniejsza część drugiego dnia WitcherCon. Poświęcona ona będzie pełnometrażowemu filmowi animowanemu The Witcher: Nightmare of the Wolf.