Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2024, 18:05

autor: Zuzanna Domeradzka

„Witaj w domu, Hobbicie". Life-sim w świecie Władcy Pierścieni na pierwszym zwiastunie. W Tales of the Shire uwijemy sobie gniazdko w idyllicznej wiosce

Pierwszy zwiastun gry Tales of the Shire pokazuje, jak będzie prezentował się symulator życia hobbita. Zdradzono szczegóły na temat produkcji.

Źródło fot. Private Division
i

Tak jak zapowiadano, dzisiaj do sieci trafił pierwszy zwiastun gry Tales of the Shire od studia Weta Workshop, które stworzyło efekty specjalne do filmowych trylogii Władca Pierścieni oraz Hobbit. Dowiedzieliśmy się dzięki niemu, co dokładnie zaoferuje produkcja osadzona w uniwersum wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena, której głównym hasłem jest: „Witaj w domu, Hobbicie”.

Tales of the Shire będzie sympatycznym symulatorem życia, w którym zagramy stworzonym przez siebie hobbitem. W nasze ręce trafi gra łącząca elementy takich produkcji jak Stardew Valley i The Sims. Pierwszy zwiastun prezentuje idylliczną miejscowość o nazwie Nad Wodą (ang. Bywater), w której przyjdzie nam mieszkać. Kreskówkowa grafika i spokojna muzyka idealnie pasują do takiego konceptu.

W przeciwieństwie do większości wydanych do tej pory gier, których akcja rozgrywa się w Śródziemiu (np. serii Middle-earth), w Tales of the Shire nie będziemy walczyć z niebezpieczeństwami. Hobbici są z natury spokojni i stronią od przemocy, dlatego w nadchodzącej produkcji gracz będzie mógł odpocząć, skupić się na dekorowaniu własnego domku, upiększaniu ogródka i nawiązywaniu relacji z sąsiadami.

Skoro o mieszkańcach miejscowości Nad Wodą mowa, warto wspomnieć, że w Tales of the Shire spotkamy „ikonicznych bohaterów i znajome hobbickie rodziny”, co będzie bez wątpienia gratką dla fanów filmów Hobbit czy Władca Pierścieni.

Hobbici kochają jedzenie, dlatego istotną mechaniką w grze ma być gotowanie nowych dań w swojej kuchni ze złowionych ryb, zebranych grzybów oraz uprawianych warzyw. Możemy zaprosić sąsiadów na przyrządzony przez nas obiad, wyprawić huczne przyjęcie, a nawet zorganizować „największy festiwal, jaki widziano w całym Bywater i regionie Shire”. Z mieszkańcami miejscowości będzie też można pohandlować, żeby zyskać interesujące nas przedmioty.

Co ciekawe, w Tales of the Shire obecny będzie cykl pór roku oraz system zmiany pogody. Wpłynie to na zajęcia wykonywane przez innych hobbitów, a także najpewniej na hodowane przez nas rośliny. Warto zwiedzać całą miejscowość oraz pobliskie tereny nie tylko po to, żeby podziwiać okolicę, ale także aby zdobywać cenne skarby. Oprócz tego gra zaoferuje „misje klubowe” związane z codziennymi aktywnościami, które pomogą Bywater zyskać oficjalny status wioski.

Private Division

Private Division

Private Division

Private Division

Tales of the Shire ma zadebiutować pod koniec tego roku na konsolach PS5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch oraz PC. Pozycja zaoferuje polską wersję językową. Wydawcą jest Private Division – marka, pod którą od grudnia 2017 roku firma Take-Two Interactive wydaje wybrane gry niezależne.

  1. Tales of the Shire na Steamie