Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2023, 09:30

autor: Maciej Gaffke

W nowej, przytulnej grze ze świata Władcy Pierścieni zaznamy hobbickiego życia

Private Division opublikowało pierwszy zwiastun nadchodzącej gry o Hobbitach. Tales of the Shire ma trafić na rynek już w przyszłym roku.

Źródło fot. Private Division
i

Jeśli jesteście wielbicielami twórczości Tolkiena i chcielibyście zaznać sielskiego życia hobbita, to powinniście zainteresować się wypuszczonym przez Private Division teaserem nowej gry. Wydawca udostępnił w sieci materiał, który zapowiada premierę Tales of the Shire. Przytulny tytuł zadebiutuje w 2024 roku.

Tales of the Shire – nowa przygoda w Śródziemiu

Jakiś czas temu informowaliśmy o pierwszych doniesieniach w sprawie nowej gry osadzonej w świecie Władcy Pierścieni. Teraz możemy zobaczyć ją na pierwszym teaserze. Zaznaczmy, że za rozwój „Opowieści z Shire” odpowiedzialne jest studio Weta Workshop, które pracowało nad efektami specjalnymi w dwóch filmowych trylogiach Petera Jacksona opartych na dziełach brytyjskiego pisarza.

Świeży materiał ukazuje artystkę oraz jej biurko. Film trwa niecałą minutę, jednak można w tym czasie zobaczyć kilka interesujących szczegółów w samym notesie i wokół niego.

  1. Na biurku widoczne są m.in. pędzle czy laptop z naklejkami hobbitów. Może to sugerować, że pokazano pracownię jakiejś artystki, która właśnie tworzy nową przygodę z mieszkańcami Shire w roli głównej.
  2. Na jednej ze stron notesu można zobaczyć narysowaną hobbitkę – być może będzie to protagonistka nadchodzącej gry.
  3. Na kolejnych stronach ukazano domki hobbitów oraz trzy lokacje: wieś Bywater (Nad Wodą) i dwie znajdujące się w niej gospody – Ivy Bush (Pod bluszczem) i Green Dragon (Pod Zielonym Smokiem).

Niestety twórcy nie ujawnili więcej konkretów. Możemy na razie jedynie snuć podejrzenia co do zawartości gry, jaką dostarczą nam Weta Workshop oraz Private Division.

Tales of the Shire zadebiutuje w 2024 roku. Gra będzie dostępna zarówno na PC, jak i konsolach – jednak nie wiadomo, czy twórcy wydadzą ją również na starszą generację tych urządzeń.

Na koniec przypomnijmy, że dzisiaj obchodzimy Dzień Hobbita. Jednocześnie jest to rocznica urodzin dwóch najsławniejszych hobbitów – Froda i Bilba Bagginsów.

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej