Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2018, 11:50

autor: AlexB

Ukazała się wiosenna aktualizacja do Civilization 6

Zadebiutował kolejny spory patch do gry Civilization VI. Łatka balansuje zabawę, dodaje nowe historyczne momenty, usprawnia opcję prowadzenia wojny wraz z SI i wiele więcej.

Studio Firaxis Games nie zamierza kończyć wsparcia dla Civilization VI. W lutym miłośnicy najnowszej odsłony kultowej serii strategii turowych mogli cieszyć się z dodatku Rise and Fall, dodającego do tytułu mnóstwo nowości. Natomiast ostatnio zadebiutował największy patch od czasu premiery wspomnianego DLC, zwany wiosenną aktualizacją. Przede wszystkim usprawnia ona możliwość prowadzenia wspólnych wojen z cywilizacjami kierowanymi przez sztuczną inteligencję. Jak zdradził Anton Strenger, główny projektant gry, był to element, nad którym twórcy i społeczność długo dyskutowali. Wystarczy, że jeden z sojuszników będzie potępiał wrogów przez pięć tur i wypowie wojnę na podstawie stworzonego w ten sposób Casus Belli, a drugi do niego dołączy. Co istotne, gracze i sztuczna inteligencja mogą również przystąpić do już toczonej przez inną cywilizację walki i czerpać korzyści z bonusów Casus Belli.

Królowa Wiktoria nie ma powodów do narzekań – jej frakcja w najnowszym patchu została wzmocniona. - Wiosenna aktualizacja do Civilization 6 już dostępna - wiadomość - 2018-05-11
Królowa Wiktoria nie ma powodów do narzekań – jej frakcja w najnowszym patchu została wzmocniona.

Drugą istotną rzeczą wprowadzoną przez wiosenną aktualizację są zmiany w balansie. Dotknęły one między innymi Anglików, którzy zostali pokrzywdzeni w jednej z poprzednich aktualizacji. Teraz dzięki bonusowi Pax Brittanica cywilizacja prowadzona przez królową Wiktorię otrzymuje darmową jednostkę po założeniu nowego miasta na nowym kontynencie i wybudowaniu w nim Stoczni Marynarki Królewskiej. Ponadto modyfikacji w koszcie i sile doczekali się również między innymi samuraje (Japonia), berserkowie (Norwegia) i khevsurowie (Gruzja).

Co jeszcze znalazło się w ostatnim patchu do Civilization VI? Dwanaście nowych wliczających się w wynik momentów historycznych (między innymi posiadanie pierwszego miasta z populacją 25 lub ufundowanie pierwszego na świecie parku narodowego), ulepszony ekran podsumowujący zabawę oraz szereg usprawnień dla modderów. Ciekawe są zmiany w systemie lojalności – np. jeśli jesteśmy założycielami danej religii, wszystkie miasta ją wyznające otrzymują bonus +3 do wierności, natomiast jeżeli w osadzie panuje inne wyznanie, pojawia się kara -3.

Prócz tego, tradycyjnie, naprawiono szereg błędów i problemów, związanych chociażby z zachowaniem SI. Pełną listę zmian wprowadzonych przez wiosenną aktualizację możecie znaleźć tutaj. Twórcy zalecają, by po spatchowaniu Civilization VI wyłączyć wszystkie mody do czasu, aż ich twórcy nie dopasują ich do najnowszej wersji.

Civilization VI miało swoją premierę 21 października 2016 roku. Tytuł dostępny jest wyłącznie na PC i urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Na tej pierwszej platformie posiada on pełną polską wersję językową (obejmującą zarówno napisy, jak i dialogi).

Ostatnia aktualizacja: 2018-05-11

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI