Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2015, 19:00

autor: Pirlond

Windows 10 drugim najpopularniejszym systemem operacyjnym na Steamie

Steam opublikował listopadowe wyniki ankiety dotyczącej sprzętu i oprogramowania. Wynika z niej, że coraz więcej użytkowników platformy korzysta z Windowsa 10. Najnowszy system operacyjny Microsoftu zainstalowany jest na 29% komputerów.

Windows 10 coraz popularniejszym systemem operacyjnym wśród użytkowników Steama - Windows 10 drugim najpopularniejszym systemem operacyjnym na Steamie - wiadomość - 2015-12-30
Windows 10 coraz popularniejszym systemem operacyjnym wśród użytkowników Steama

Valve udostępniło najświeższe rezultaty przeprowadzanej cyklicznie ankiety dotyczącej sprzętu i oprogramowania używanego przez użytkowników Steama. Z opublikowanych danych wynika, że coraz więcej z nich wybiera Windowsa 10 – w listopadzie korzystało z niego prawie 29% graczy zarejestrowanych w serwisie. To dosyć spory wzrost względem badań sprzed kilku miesięcy – przykładowo w sierpniu „dziesiątka” zainstalowana była na 17% komputerów. Tym samym najnowszy system operacyjny firmy Microsoft jest drugim najpopularniejszym wśród osób posiadających konto na platformie. Na pierwszej lokacie wciąż znajduje się Windows 7, pod kontrolą którego działa 36% pecetów podłączonych do cyfrowego sklepu. Jeżeli trend zwyżkowy się utrzyma, wkrótce może nastąpić wymiana lidera.

Większe zmiany nie zaszły z kolei w kwestii sprzętu. Wciąż zdecydowana większość użytkowników Steama (76,36%) korzysta z procesorów opracowanych przez Intela. Podobnie wygląda kwestia kart graficznych – 54% graczy używających usługi Valve posiada w swoich blaszakach podzespoły opracowane przez Nvidię. Co ciekawe, aż 67% wszystkich układów jest kompatybilnych z bibliotekami DirectX 12.

Najciekawsze wyniki listopadowej ankiety dotyczącej sprzętu i oprogramowania użytkowników Steama:

  1. 28,81% graczy korzysta z Windowsa 10
  2. 76,36% osób używa procesorów Intela
  3. 23,64% użytkowników posiada procesory AMD
  4. 47,93% procesorów posiada dwa rdzenie, a 45,12% cztery
  5. 54,51% graczy stosuje karty graficzne od Nvidii
  6. 28,32% komputerów opartych jest na kartach graficznych od AMD
  7. w 18,71% blaszaków znaleźć można układy zintegrowane od Intela
  8. 67% kart graficznych kompatybilnych jest z bibliotekami DirectX 12