Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 lutego 2022, 14:50

autor: Patryk Kubiak

Nowe sceny, kulisy i szczegóły fabularne. Zobacz trailer Wikingów: Walhalli

Nowy zwiastun Wikingów: Walhalli przedstawia głównych bohaterów serialu, a także nakreśla oś fabularną, wokół której toczyć się będzie przedstawiona intryga. Zobacz, czego jeszcze dowiadujemy się z kolejnej zapowiedzi.

Wikingowie: Walhalla to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali początku tego roku. Netflix zdaje sobie z tego doskonale sprawę i dlatego usilnie promuje nową produkcję z uniwersum Ragnara Lothbroka. Do sieci trafił właśnie nowy zwiastun, w którym możemy zobaczyć niewidziane wcześniej sceny oraz materiały zakulisowe.

Co wiemy o Walhalli?

Ponad trzyipółminutowe wideo jest swego rodzaju pigułką wiedzy o świecie przedstawionym. Wypowiadający się w nim twórcy przypominają i obiecują widzom m.in., że:

  1. Walhalla dzieje się sto pięćdziesiąt lat po wydarzeniach z oryginalnej serii;
  2. serial będzie starał się wiernie odwzorowywać historyczne realia (a z tym bywało dość różnie w pierwowzorze, zobaczymy więc, na ile te słowa się sprawdzą);
  3. produkcja będzie doskonałym wprowadzeniem do świata nordów dla kogoś, kto nigdy nie miał z nimi styczności (to w ogóle możliwe?);
  4. głównymi bohaterami będą trzy postacie: Harald Sigurdsson, którego ambicją jest przywdzianie korony króla Norwegii, Leif Eriksson, przybysz z Grenlandii, oraz jego siostra, Freydis Eriksdotter – każde z nich będzie miało inne, często sprzeczne pragnienia i marzenia.

Swój czy wróg? Wikingowie będą podzieleni jak nigdy

Historia będzie toczyć się wokół konfliktu pomiędzy Sasami a wikingami. Na ziemiach angielskich doszło do masakry, dokonanej przez miejscowych na ludziach północy. W związku z tym Harald chce zebrać wielką armię, której celem będzie pomszczenie zabitych.

Nim do tego dojdzie, na jego tereny przybywają Grenlandczycy. Sigurdsson orientuje się, że nie tylko nie muszą rywalizować, ale mogą zostać sojusznikami. Będzie o to jednak trudno, bo nie wszyscy ze skandynawskich wikingów uznają nowoprzybyłych za swoich pobratymców.

Trailer kładzie nacisk szczególnie na spór… religijny pomiędzy tymi dwoma frakcjami. Zapowiada się więc zarówno ciekawie, jak i mistycznie – a takie elementy zawsze były mocną stroną Wikingów.

Premiera już pod koniec lutego

Na ile obietnice twórców okażą się prawdziwe i czy nie jest to przypadkiem odcinanie kuponów od znanej marki, która wraz z postępem oryginału raczej zniżała lot, dowiemy się już 25 lutego, gdy Wikingowie: Walhalla trafią na Netflixa.