filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 lutego 2022, 14:05

autor: Ania Orzech

James Gunn potwierdza biseksualizm Peacemakera. Pomysł podsunął John Cena

Peacemaker zaskakiwał widzów na różne sposoby, a jednym z ciekawszych aspektów tej postaci jest jego orientacja seksualna. 7. odcinek ostatecznie potwierdził biseksualizm antyherosa. Jak się okazuje, pomysłodawcą takiego scharakteryzowania bohatera był sam John Cena.

W niedawnym wywiadzie udzielonym Empire (via SlashFilm), James Gunn, showrunner serialu Peacemaker, przybliżył nieco postać Christophera Smitha. Wyjaśnił również skąd wziął się pomysł na scharakteryzowanie tego bohatera jako nieheteronormatywnego.

Biseksualizm Peacemakera to pomysł Johna Ceny

Jak się okazało, biseksualizm Peacemakera to pomysł odtwórcy roli antyherosa, Johna Ceny:

Peacemaker jest bardzo interesującą postacią, gdyż z jednej strony jest kompletnie popieprzony, a z drugiej myśli przyszłościowo. John nieustannie improwizuje i w pewnym momencie zdecydował, że jego Christopher Smith będzie hiperseksualnym gościem, który pod tym względem jest otwarty na wszystko. Zaskoczyło mnie to. Ale pomyślałem, że ma to duży sens, iż ten facet nie jest jednowymiarowy.

Co wpłynęło na decyzję Ceny?

Orientacja seksualna Peacemakera przez cały czas trwania serialu ukazywana była w formie luźnych sugestii, a ostateczne potwierdzenie jego biseksualizmu otrzymaliśmy w 7. odcinku zatytułowanym „Stop Dragon My Heart Around” podczas monologu ojca głównego bohatera - Białego Smoka.

Wiedziałem, kiedy słuchałeś tej diabelskiej muzyki. Wiedziałem, kiedy ogoliłeś swoje ciało. Wiedziałem, kiedy spałeś z kobietami skażonej krwi... i mężczyznami!

John Cena podjął decyzję o biseksualizmie Peacemakera, zastanawiając się nad jego przeszłością i problemami z jakimi zmagał się podczas dorastania. Wtedy uświadomił sobie, że przeszłe doświadczenia Christophera Smitha najprawdopodobniej otworzyłyby jego umysł i sprawiłyby, że byłby „gotowy na wszystko”.

„W serialu widzimy, że nie ma żadnych problemów z seksualnością” - powiedział Gunn przyznając tym samym, że zanim w finałowym odcinku padło ostateczne potwierdzenie, Peacemaker stawiał przed nami wiele poszlak wskazujących na biseksualizm Christophera.

Serial Peacemaker cieszy się ogromną popularnością, która poskutkowała decyzją o przedłużeniu serii o drugi sezon.