Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2012, 11:20

autor: Hed

Wii U wyjdzie 8 grudnia w Japonii. Znamy ceny i gry startowe

Znany japońską datę premiery oraz cenę Wii U – konsola wyjdzie 8 grudnia w dwóch wersjach. Nintendo poda szczegóły dotyczące wydań na Zachodzie jeszcze dzisiaj.

Wii U wyjdzie 8 grudnia w Japonii. Znamy ceny i gry startowe - ilustracja #1

Firma Nintendo wypuści konsolę Wii U 8 grudnia tego roku w Japonii. Informacja została podana przez szefa korporacji Satoru Iwatę podczas japońskiej wersji konferencji Nintendo Direct. Dowiedzieliśmy się z niej, że tytułami startowymi w tym kraju będą New Super Mario Bros. U oraz Nintendo Land – dwie produkcje pokazane na tegorocznych targach E3. Producent podał też ceny Wii U oraz akcesoriów.

Wii U pojawi się w dwóch wydaniach: zwykłym lub premium. Podstawowa wersja sprzętu będzie zawierała pamięć flash o pojemności 8 GB – zapłacimy za nią 26 250 jenów (ok. 1070 zł w prostym przeliczeniu). W droższym wydaniu znajdziemy konsolę z 32-gigabajtową pamięcią za 31 500 jenów (około 1280 zł). Ten pakiet zagwarantuje też dostęp do programu lojalnościowego Nintendo Network Premium, obowiązującego do grudnia 2014 roku.

Wii U wyjdzie 8 grudnia w Japonii. Znamy ceny i gry startowe - ilustracja #2

W pudełkach z Wii U znajdziemy konsolę, GamePad, ładowarkę, ładowarkę do pada oraz kabel HDMI. Droższe wydanie premium to dodatkowo dwa „stojaki” (po jedynym na Wii U oraz GamePad), a także stacja dokująca z opcją ładowania GamePada. Każdy z tych elementów będzie można dokupić osobno, podobnie jak sam kontroler. Za GamePad Japończycy zapłacą 13 440 jenów (ok. 547 zł), a za klasyczny Pro Controller 5000 jenów (ok. 203 zł).

Na konferencji podano też kilka innych szczegółów. Zacznijmy od tego, że Wii U będzie posiadać 2 GB pamięci – po 1 GB na gry i system operacyjny. Nośniki wykorzystywane w konsoli mają za to pojemność 25 GB. Nintendo postarało się o to, aby nowy sprzęt był w pełni kompatybilny z Wii oraz wszelkimi akcesoriami. Osoby interesujące się szczegółami technicznymi odsyłamy do niedawnych plotek na temat rzekomej konfiguracji sprzętowej Wii U.

Powyższe informacje dotyczą rynku japońskiego, ale powinny być pewnymi wyznacznikami tego, ile zapłacimy za nową konsolę i kiedy można się jej spodziewać w Europie. Szczegóły dotyczące premiery i cen Wii U na Zachodzie poznamy jeszcze dzisiaj (a dokładniej około godziny 16).

  1. Oficjalny strumień Nintendo Direct
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.