Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2015, 14:15

autor: Entelarmer

Wieści ze świata (Nintendo TVii, World of Tanks, Tron) 16/02/2015

Dziś piszemy o anulowaniu usługi TVii dla krajów europejskich, rocznicy World of Tanks na konsoli Xbox 360 oraz o planowanej grze w uniwersum Tron. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steam

Oferta dnia (do godziny 19:00 we wtorek 17 lutego):

 1. seria The Amazing Spider-Man – tytuły, dodatki i pakiety (obniżki o 50-75%) WWW

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek 16 lutego):

 1. Total War: Rome 2 – obniżka o 75% + darmowy weekend – 13,74 euro (ok. 57 złotych) WWW
 2. Company of Heroes 2 – obniżka o 75% + darmowy weekend – 8,74 euro (ok. 37 złotych) WWW
 3. Far Cry 4 – obniżka 33% - 40,19 euro (ok. 167 złotych) WWW
 4. NBA 2K15 – obniżka o 50% + darmowy weekend – 24,99 euro (ok. 104 złotych) WWW

Steam Co-op Sale (do godziny 19:00 w poniedziałek 16 lutego) WWW

Nintendo TVii

Złe wieści dla użytkowników konsol Nintendo – firma zrezygnowała z wprowadzenia do Europy usługi TVii, pozwalającej oglądać filmy i seriale na urządzeniach Nintendo. Oficjalnym powodem są nieoczekiwane problemy przy lokalizowaniu serwisu, choć nie można wykluczyć, że przyczyniła się do tego również zauważalnie mniejsza popularność konsoli Wii w Europie. Na pocieszenie firma udostępni darmową aplikację Nintendo Anime Channel, która pozwala oglądać seriale anime związane z produktami Nintendo (KirbyPokemon na przykład) na konsolach z rodziny 3DS. Więcej informacji na temat tej aplikacji możecie znaleźć tutaj.

World of Tanks

Mija rok od premiery World of Tanks na konsolę Xbox 360. Z tej okazji firma Wargaming.net udostępniła pojazd T7 Combat Car oraz rocznicowe emblematy, które będzie można pobrać do 19 lutego, a później, w ramach ostatniej szansy, od 6 do 8 marca. Ponadto twórcy opublikowali grafikę, przedstawiającą garść dość imponujących statystyk dotyczących WoT na konsoli firmy Microsoft. Gra została pobrana ponad 5,4 miliona razy, a gracze wystrzelili około 10 miliardów pocisków i zniszczyli 510 milionów czołgów, natomiast najczęściej wybieranym pojazdem był M3 Lee.

Tron

Czasopismo Clash przeprowadziło wywiad z Giorgio Moroderem, znanym kompozytorem i twórcą ścieżki dźwiękowej do m.in. Człowieka z Blizną (1983) oraz Midnight Express (1974). Według słów muzyka firma Disney pracuje nad kolejną grą w uniwersum filmowego klasyka Tron (1984). „Mam spotkać się ze Skrillex, gdy wrócę w następny tygodniu. Tworzę muzykę dla gry Tron Disneya. Mamy jakieś pięć tematów elektronicznych, zobaczymy, czy jest zainteresowany zremiksowaniem albo przerobieniem jednego z utworów”. Jak dotąd więcej informacji brak, można więc mieć jedynie nadzieję, że Disney nie zapomniał o klapie Tron Evolution i wyciągnął z niej lekcję.

Galerie obrazów

Polecamy waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Just Cause 3

Galerie filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Homeworld Remastered Collection - dziennik dewelopera #2 (PL)
 2. Helldivers - zwiastun na premierę
 3. Night Cry - rozgrywka z komentarzem
 4. Until Dawn - Valentine's Day trailer
 5. Space Hulk: Deathwing - trailer #2
 6. Life is Feudal - trailer Video
 7. Just Cause 3 - trailer
 8. Armored Warfare - Ghost Fields Map trailer
 9. Sword Coast Legends - trailer