Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2014, 12:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Hawken, The Book of Unwritten Tales 2, The Last Door) 17/2/14

Dziś piszemy m.in. o pojawieniu się wersji beta gry Hawken na Steamie, kickstarterowej zbiórce pieniędzy na produkcję przygodówki The Book of Unwritten Tales, a także o premierze czwartego epizodu pierwszego sezonu The Last Door. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

GRID 2

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę GRID 2. Dzieło studia Codemasters można aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 8,49 euro (ok. 35 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Hawken

W programie „Gry z wczesnym dostępem” w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam zadebiutowała gra Hawken. Dotychczas była ona dostępna tylko z poziomu oficjalnej strony internetowej. Osoby, które zarejestrowały się tam do 4 lutego, otrzymały kod potrzebny do rozpoczęcia zabawy za pośrednictwem Steama. Kolejni chętni muszą zakupić pakiet Nemesis Bundle za 27,99 euro (ok. 116 zł), by w ogóle wziąć udział w rozgrywce. Hawken to gra free to play, ale darmowy dostęp dla nowych graczy będzie możliwy dopiero po premierze pełnej wersji planowanej najwcześniej na 2014 rok.

Hawken w wersji beta dla nowych graczy nie jest już dostępny za darmo

The Last Door

Hiszpańskie studio The Game Kitchen wypuściło ostatni, czwarty epizod pierwszego sezonu gry przeglądarkowej The Last Door. Poprzednie trzy odcinki są dostępne za darmo, a jeśli chcecie zagrać w czwarty już teraz, należy wpłacić 1 euro (ok. 4 zł) na oficjalnej stronie internetowej. Latem czwarty epizod również stanie się darmowy – wówczas ma odbyć się premiera drugiego sezonu. The Last Door to przygodówka point’n’click z elementami horroru i oprawą graficzną utrzymaną w stylu retro.

The Book of Unwritten Tales 2

Kilka dni temu studio KING Art Games rozpoczęło zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję gry The Book of Unwritten Tales 2. Zakładany próg 65 tysięcy dolarów udało się osiągnąć w ok. 30 godzin, a do tej pory zgromadzono już ponad 111 tysięcy dolarów. Dzięki temu twórcy będą mogli zawrzeć w swojej produkcji dodatkowe stroje dla postaci oraz zadania poboczne. Po przekroczeniu 145 tysięcy dolarów deweloper przygotuje serię materiałów wideo przedstawiających kulisy tworzenia gry. The Book of Unwritten Tales 2 to kontynuacja przygodówki point’n’click osadzonej w świecie fantasy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Donkey Kong Country: Tropical Freeze – zwiastun na premierę
 2. Arma III – Zeus DLC trailer
 3. Ultimate General: Gettysburg – trailer
 4. Styx: Master of Shadows – trailer
 5. The Last of Us: Left Behind – zwiastun na premierę (PL)
 6. Lightning Returns: Final Fantasy XIII – zwiastun na premierę
 7. Bayonetta 2 – trailer
 8. Project Cars – trailer #5
 9. Kingdom Come: Deliverance – kulisy produkcji #5 – żywy świat (PL)
 10. Darkest Dungeon – trailer
 11. Hellraid – dziennik dewelopera – walka mieczem (PL)
 12. Hawken – zwiastun na premierę
 13. Thief – gameplay
 14. South Park: Kijek Prawdy – gameplay #2
 15. Age of Wonders III – rozgrywka z komentarzem twórców – arcydruid i generator map
 16. Monstrum – trailer
 17. Professor Layton and the Azran Legacy – historia Emmy – trailer
 18. Sniper Elite III: Afrika – dziennik dewelopera – X-Ray killcam