Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWWWiOSPCANDWP
Okładka The Last Door (WWW)

The Last Door

The Last Door: Collector's Edition

Epizodyczna przygodówka, w której trafiamy do ponurej rezydencji opanowanej przez nieczyste siły. W trakcie rozgrywki w The Last Door przemierzamy posępne lokacje, prowadzimy rozmowy oraz rozwiązujemy zagadki, mając do dyspozycji lupę oraz latarkę.

Przygodowe | point-and-click | horror | 2D | epizodyczne

Okładka The Last Door (WWW)

data premiery gry:

11mar2013

WWW

20maj2014

PC

12lis2014

AND

19lis2014

iOS

21wrz2015

WP

The Last Door to debiutanckie dzieło studia The Game Kitchen. Mowa o epizodycznej przygodówce utrzymanej w klimacie grozy, która najpierw pojawiła się w wersji na przeglądarki WWW, a później doczekała się kompletnej edycji, czyli The Last Door: Collector’s Edition, wydanej na komputery osobiste i urządzenia mobilne.

Fabuła

Historia opowiedziana w The Last Door czerpie garściami z twórczości H.P. Lovecrafta oraz Edgara Alana Poego. Akcja tej produkcji toczy się w 1891 roku w południowej Anglii. W trakcie zabawy wcielamy się w Jeremiaha Devitta, który po otrzymaniu zaszyfrowanej wiadomości od Anthony'ego Beechwortha (przyjaciela z czasów uniwersyteckich) przybywa do jego rezydencji. Po dotarciu na miejsce protagonista odkrywa, że właściciel domostwa popełnił samobójstwo; na domiar złego najwyraźniej działają tu nieczyste siły. Starając się rozwikłać zagadkę tego miejsca, bohater musi stawić czoła nie tylko tym ostatnim, lecz także mrocznym sekretom ze swojej przeszłości.

Mechanika

Rozgrywka w The Last Door nie odbiega od gatunkowego schematu. Mając do dyspozycji lupę i latarkę, zajmujemy się przede wszystkim przemierzaniem lokacji, prowadzeniem rozmów, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek (w czym pomaga system podpowiedzi). Grę w wersji Collector's Edition wyposażono we wszystkie cztery epizody i wzbogacono o dodatkowe sceny, łamigłówki oraz elementy do odblokowania.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową grafikę The Last Door utrzymano w stylistyce retro, jednak duże piksele nie szkodzą atmosferze horroru. Dużą rolę w tworzeniu klimatu grozy odgrywa ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Gry podobne do The Last Door

Wymagania wiekowe The Last Door

16+

Wymagania sprzętowe The Last Door: Collector's Edition

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 128 MB GeForce FX 5200 lub lepsza, 400 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8
Minimalne: Intel Atom 1.6 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 64 MB Intel HD lub lepsza, 400 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8

Wieści ze świata (Hawken, The Book of Unwritten Tales 2, The Last Door) 17/2/14
Wieści ze świata (Hawken, The Book of Unwritten Tales 2, The Last Door) 17/2/14

wiadomość17 lutego 2014

Dziś piszemy m.in. o pojawieniu się wersji beta gry Hawken na Steamie, kickstarterowej zbiórce pieniędzy na produkcję przygodówki The Book of Unwritten Tales, a także o premierze czwartego epizodu pierwszego sezonu The Last Door. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Najlepsze przeglądarkowe gry marca
Najlepsze przeglądarkowe gry marca

wiadomość29 kwietnia 2013

Prezentujemy przegląd najlepszych komercyjnych gier przeglądarkowych, jakie wydane zostały w marc tego roku. Omawiamy War of Mercenaries, KingsRoad, The Last Door: Chapter 1, The Hobbit: Armies of the Third Age, Extreme Road Trip 2, The Time Tribe, Bands oraz Kingdom of Throne.

WWW
PC
AND
iOS
WP