Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2019, 09:33

autor: Serek

Wiedźmin 3 z modem wzbogacającym ścieżkę dźwiękową

Modyfikacja The Witcher 3 Music Overhaul Project wprowadza 16 nowych utworów do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Twórcy moda zapowiadają, że to nie koniec ich pracy i w przyszłości otrzymamy jeszcze więcej świetnej muzyki.

Patrząc na ten obrazek, mam w głowie tylko jedną melodię. - Wiedźmin 3 z modem wzbogacającym ścieżkę dźwiękową - wiadomość - 2019-08-12
Patrząc na ten obrazek, mam w głowie tylko jedną melodię.

Mimo kilku lat od premiery, Wiedźmin 3: Dziki Gon wciąż cieszy się ogromną popularnością wśród graczy. Oczywiście wpływ na to może mieć serial Netfliksa, który zadebiutuje jeszcze w tym roku, chociaż, jak wiemy, nie będzie on adaptacją gier, tylko dzieł literackich Andrzeja Sapkowskiego. Ale o prawdziwym zainteresowaniu ze strony fanów świadczy ciągłe modyfikowanie produkcji przez graczy. I właśnie o jednym z takich modów chcemy Wam powiedzieć. The Witcher 3 Music Overhaul Project to dzieło dwóch moderów o pseudonimach Ridog8 i Moahofer30. Jak sama nazwa projektu sugeruje, ma on na celu wprowadzenie zmian w oprawie muzycznej.

Nie musicie się jednak martwić - zamiast zastępować już istniejącą i uwielbianą przez graczy ścieżkę dźwiękową, ta modyfikacja zwyczajnie dodaje do gry 16 nowych utworów. Celem stworzenia moda było urozmaicenie muzyczne „Wieśka” i sprawienie, żeby klimat jeszcze bardziej wylewał się z ekranu. Wszystkie nowe utwory powstały na bazie motywów znanych z oryginału. Co również bardzo istotne, nowości posłuchamy wyłącznie w trakcie eksploracji, a nie np. walki. Kiedy wejdziecie w nowy region lub gra będzie się ładować, najpierw usłyszycie oryginalną ścieżkę dźwiękową. Dopiero po niej załadują się nowe utwory.

Moderzy mają w planach dalsze wzbogacanie muzyki w Wiedźminie 3. Plik z modyfikacją znajdziecie tutaj. Poniżej możecie natomiast posłuchać kilku utworów dodanych do tytułu. Przypomnijmy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon ukazał się 19 maja 2015 roku. Tytuł trafił na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4, ale niebawem gracze otrzymają również wersję na Nintendo Switcha.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon