Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2015, 16:00

autor: Pirlond

Wiedźmin 3: Dziki Gon w pigułce. Nowy zwiastun w polskiej wersji

Do premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon pozostało już stosunkowo niewiele czasu – produkcja ma ukazać się za nieco ponad miesiąc, 19 maja. Jej twórcy postanowili więc przypomnieć graczom najważniejsze informacje o tytule i opublikowali poświęcony mu materiał wideo. Dosyć długi.

Prawie pięciominutowy film udostępniony przez deweloperów ze studia CD Projekt RED przedstawia najważniejsze szczegóły związane z Wiedźminem 3: Dzikim Gonem. Twórcy przypominają w nim kluczowe informacje o produkcji, w tym te dotyczące fabuły i głównego bohatera. Oglądając nagranie można dowiedzieć się także co nieco o głównych mechanizmach zabawy, w tym systemie walki, decyzjach moralnych, rozwoju postaci oraz oczywiście o dużym, otwartym świecie, który będzie można zwiedzić. Innymi słowy – jeśli w ciągu ostatnich kilku miesięcy ktoś nie śledził wiadomości poświęconych grze, powinien obejrzeć opublikowany dzisiaj zwiastun. Szczególnie, że pokazano na nim fragmenty rozgrywki – część z nich pochodzi z wcześniejszych materiałów, ale niektóre sceny są zupełnie nowe.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się 19 maja na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej. Po premierze produkcja doczekać ma się dwóch obszernych rozszerzeńSerca z Kamienia oraz Wino i Krew, które pojawią się odpowiednio w październiku tego roku oraz w pierwszym kwartale 2016 roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest kolejną produkcją stworzoną przez deweloperów z CD Projekt RED, a zarazem ostatnią częścią przygód Geralta z Rivii. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu, gra charakteryzować ma się dużym, otwartym światem, który będzie można dosyć swobodnie eksplorować. Pod względem fabularnym tytuł ma w nieco większym stopniu bazować na książkach napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego, aczkolwiek twórcy obiecują, że osoby, które nie zapoznały się z powieściowym oryginałem, nie będą czuły się zagubione, śledząc przedstawioną historię.