Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2014, 16:20

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon - obejrzyj fragmenty zabawnej prezentacji gry na Comic-Conie

Twórcy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon opublikowali materiał wideo ze swojego panelu z konwentu Comic-Con. Zaprezentowaną w San Diego rozgrywkę obejrzymy w najbliższych dniach, a dziś możemy zaznajomić się z zabawnym rozwiązaniem niefortunnej sytuacji, która przydarzyła się deweloperom. W drodze na imprezę stało się bowiem coś z ich komputerami i gameplay pozbawiony był głosów postaci. Na miejscu jednak znalazł się Doug Cockle, aktor podkładający głos Geraltowi, którego poproszono o pomoc.

W lipcu w San Diego odbył się konwent Comi-Con na którym nie mogło zabraknąć twórców ze studia CD Projekt Red. Deweloperzy na swoim panelu (jego zapis obejrzycie poniżej) pokazali rozgrywkę z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która zostanie opublikowana w Internecie w najbliższych dniach. Prezentacja nie do końca poszła jednak po myśli przedstawicieli studia, gdyż podczas lotu do USA komputery uległy uszkodzeniu i przestały odgrywać mówione dialogi bohaterów. Wydawało się więc, że zgromadzone osoby obejrzą niemy film, na szczęście na miejscu był Doug Cockle, aktor użyczający głosu Geraltowi, którego poproszono o czytanie rozmówek. Zabawny rezultat niefortunnego wydarzenia obejrzycie na powyższym materiale wideo.

Pozostając w temacie udźwiękowienia trzeciego Wiedźmina, zachęcam do przeczytania naszego wywiadu z Marcinem Przybyłowiczem – głównym kompozytorem produkcji, który zdradził kilka ciekawostek dotyczących prac nad wyczekiwaną grą RPG.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się 24 lutego 2015 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Firma CDP.pl liczy, że tytuł okaże się wielkim hitem na całym świecie, w tym także w Polsce, w której planuje sprzedać 150-200 tysięcy egzemplarzy gry. Poprzednie odsłony trafiły łącznie do ponad 7 mln osób, ale przypominam, że „jedynka” ukazała się wyłącznie na PC-tach, a „dwójka” dopiero rok po premierze na „blaszakach” zawitała na konsolę Xbox 360. Wydaje się więc, że szanse na ogromny sukces są spore.