Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2016, 21:50

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Iwiński wyjaśnia przyczyny sukcesu gry

Marcin Iwiński, współzałożyciel firmy CD Projekt, wyjaśnił przyczyny sukcesu gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Według niego produkcja zdobyła dużą popularność, bo była dobra i wartościowa, a samo studio CD Projekt RED traktowało fair swoich fanów.

Choć od premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon minął już niemal rok, to o polskiej produkcji mówi się i pisze po dziś dzień. Jak wszyscy dobrze wiemy, tytuł osiągnął wielki sukces komercyjny, sprzedając się w ciągu sześciu tygodni w liczbie 6 milionów egzemplarzy, zgarniając znakomite oceny w mediach i zdobywając setki nagród i wyróżnień. Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projektu, postanowił wyjawić przyczyny sukcesu najnowszych przygód Geralta. Według niego na taką, a nie inną popularność gry wpłynęły przede wszystkim trzy elementy. Pierwszym jest fakt, że studiu CD Projekt RED udało się stworzyć świetny tytuł, drugim, że jest to wartościowa propozycja dla graczy, a trzecim, że deweloper komunikuje się bezpośrednio z fanami.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Iwiński wyjaśnia przyczyny sukcesu gry - ilustracja #1

Najciekawszym filarem wydaje się być ostatni z wymienionych. Iwiński uważa bowiem, że wiele studiów należących do dużych wydawców zawodzi na tym poletku. Jako przykład podał sytuację Electronic Arts z kosztownymi dodatkami do gry Star Wars: Battlefront, wyjaśniając, że przyczyną złości wśród fanów produkcji nie są same rozszerzenia, a niewłaściwe wyjaśnienie EA swojego stosunku do graczy.

Współzałożyciel CD Projektu stwierdził, że najgorsze jest milczenie i odniósł się do afery związanej z tak zwanym downgradem oprawy graficznej trzeciego Wiedźmina. Zamiast siedzieć cicho i liczyć, że sytuacja rozwiąże się sama, studio publicznie przyznało, że faktycznie obniżenie jakości grafiki miało miejsce i dokładnie wyjaśniło cała sytuację. Gracze przyjęli to do wiadomości i na tym temat się skończył.

Podsumowując – by osiągnąć sukces, należy stworzyć dobry i wartościowy produkt oraz być fair wobec swoich fanów. Ot i cała filozofia.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dostępny jest na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych. W sprzedaży znajduje się także dodatek Serca z Kamienia, a w tym roku zadebiutuje rozszerzenie zatytułowane Krew i wino.