Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2013, 14:49

autor: Góral

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - mod pracownika studia CD Projekt Red zmieni zasady walki

Andrzej Kwiatkowski, jeden z twórców gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, zdradził, że jego mod do jednej z najpopularniejszych gier RPG ostatnich lat jest już ukończony. Projekt wprowadzi do podstawowej wersji szereg zmian, głównie dotyczących systemu walki.

Jeden z twórców gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Andrzej Kwiatkowski, postanowił stworzyć mod do popularnego RPG przy pomocy wydanych niedawno narzędzi. Produkcja znacznie zmieni sposób prowadzenia walki w polskim hicie z 2011 roku. Ponoć dzięki temu projektowi poznamy kilka elementów z nadchodzącej, trzeciej części.

Gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów otrzyma mod od pracownika studia CD Projekt Red. - Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - mod stworzony przez pracownika studia CD Projekt Red zmieni zasady walki - wiadomość - 2013-06-08
Gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów otrzyma mod od pracownika studia CD Projekt Red.
Mod do gry Wiedźmin 2 w skrócie:
  • Mod ważyć ma ponad 8GB
  • Projekt wprowadzi zmiany w systemie walki i poprawi reakcje Geralta na komendy wydawane przez graczy
  • Data premiery nie jest znana

Głównym założeniem, ważącego przeszło 8GB moda, jest poprawienie mobilności Geralta i czasu reakcji na komendy wydawane przez gracza. Podczas ciężkich starć bohater zaprezentuje swoją zwinność, dzięki nowym animacjom i widowiskowym piruetom. Wojownik nie „odskakuje” już, gdy jego atak zostanie zablokowany. Zabieg ten pozwolił na kontynuacje sekwencji ciosów. Dodatkowo mod wprowadzi nowy balans poziomu trudności do bardziej wymagających poziomów, eliksiry mają mieć także negatywny wpływ na użytkownika, a przeciwnicy będą wybuchać po wykonaniu określonych ataków.

Zapowiada się bardzo ciekawie, niestety nie ujawniono nawet przybliżonego terminu premiery. Ta jednak powinna nastąpić dość szybko, gdyż według Kwiatkowskiego, projekt jest już ukończony. Czekamy z niecierpliwością.

Warto od razu wspomnieć, że studio ciągle troszczy się o swoich graczy, wypuszczając od czasu do czasu dodatkową zawartość, łatki, itd. Wystarczy wymienić obszerny patch 1.3 czy aktualizację, która wprowadziła wszystkie zmiany znane z Edycji Rozszerzonej (X360). Miejmy nadzieję, że podobna polityka zostanie zastosowana w przypadku trzeciej odsłony Wiedźmina.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to polska gra autorstwa firmy CD Projekt Red, która ukazała się na komputerach PC 17 maja 2011 roku. W kwietniu 2012 roku na rynek trafiła wersja dedykowana konsoli Xbox 360. Obie edycje cieszą się średnią ocen na serwisie Metacritic, wynosząca 88 punktów. Również u nas Verminus docenił kunszt rodzimego dewelopera, wystawiając mocne 9,5 w dziesięciostopniowej skali. W przyszłym roku na rynku ukaże się kolejna część serii - Wiedźmin 3: Dziki Gon.