Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2012, 09:45

autor: Sarge

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona debiutuje na Xboksie 360

Jedenaście miesięcy po premierze wersji pecetowej, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów debiutuje na Xboksie 360 w bogatszej Edycji Rozszerzonej. Wszelkie zmiany w niej wprowadzone mogą sprawdzić również użytkownicy komputerów osobistych po ściągnięciu darmowej aktualizacji.

Dzisiaj nastąpił długo oczekiwany moment – na całym świecie oficjalnie zadebiutowała gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – Edycja Rozszerzona w wersji na Xboksa 360. Produkcja polskiego studia CD Projekt Red niemal od roku jest dostępna na PC.

W naszym kraju tytuł został wydany w pełnej polskiej wersji językowej przez firmę CD Projekt. Posiadacze Xboksa 360 nabędą go m.in. w Sklepie GRY-OnLine za 119,90 złotych. Sprzedawana jest też bogatsza w dodatki Mroczna Edycja. W Edycję Rozszerzoną mogą się zaopatrzyć również użytkownicy pecetów – taki zakup wiąże się z wydaniem 64,90 złotych.

Osoby, które wcześniej zdobyły podstawową grę na PC mogą ściągnąć zupełnie za darmo aktualizację przynoszącą wszystkie zmiany wprowadzone w Edycji Rozszerzonej. W sumie jest ich ponad 100, a wśród najistotniejszych nowości wymienia się m.in. dodatkowe zadania zapewniające 4 godziny zabawy i niedostępne wcześniej materiały filmowe. Niestety, nie obyło się bez problemów - wielu graczy zgłasza na oficjalnej stronie błędy występujące podczas procesu ściągania łatki o rozmiarze 10 GB.

Wszystko wskazuje na to, że przeniesienie jednej z najlepszych produkcji ubiegłego roku na Xboksa 360 udało się rodzimemu deweloperowi bardzo dobrze. Podpowiada nam to średnia z ocen wystawionych przez najbardziej popularne serwisy branżowe. Według danych zgromadzonych przez serwis GameRankings, przekracza ona 89%, a więc w tej chwili jest to wynik o 1% lepszy od edycji pecetowej. Wysoką jakość portu potwierdzają również redaktorzy serwisów gry-online.pl (recenzja w tym miejscu) oraz tvgry.pl, którzy nagrali do tej pory dwa materiały filmowe z wersji na Xboksa 360.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona debiutuje na Xboksie 360 - ilustracja #2

Warto w tym miejscu wspomnieć o kolejnej promocji, którą uruchomiono dla posiadaczy Wiedźmina 2 na PC. Otóż po udaniu się na stronę internetową GOG.com i zarejestrowaniu tam swojej kopii gry, w każdej chwili będą mogli ściągnąć cyfrową wersję tytułu, pozbawioną zabezpieczeń DRM. Jest to opcja szczególnie przydatna dla osób, które zgubią pudełkową wersję gry lub z jakiegoś powodu nie będą miały do niej dostępu.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to jedna z najwyżej ocenianych gier RPG ubiegłego roku. Do tej pory mogli się nią cieszyć jedynie posiadacze komputerów osobistych, ale z niemal rocznym opóźnieniem doczekali się jej także użytkownicy Xboksa 360. Niewykluczone, że w przyszłości stworzona zostanie również wersja na PlayStation 3, ale na razie studio CD Projekt Red niczego oficjalnie nie potwierdziło.