Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2020, 08:41

autor: Adrian Werner

WB Games nie na sprzedaż. Twórcy Mortal Kombat i Batmana pozostaną w grupie WarnerMedia

Zdementowano krążące od pewnego czasu plotki, według których WB Games miałoby zostać przejęte przez innego wydawcę. Grupa WarnerMedia nie zamierza pozbywać się swojego działu gier.

WB Games nie na sprzedaż. Twórcy Mortal Kombat i Batmana pozostaną w grupie WarnerMedia - ilustracja #1
WB Games nie zmieni właściciela.

Od pewnego czasu krążyły plotki, według których korporacja AT&T chce sprzedać Warner Bros. Interactive Entertainment (znane również jako WB Games), czyli dział Warner Bros. zajmujący się grami. Okazało się jednak, że nic takiego się nie stanie, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Informacje takie znalazły się w liście do pracowników, który napisał prezes grupy WarnerMedia Jason Kilar. Koncentrował się on głównie na ostatnich zmianach na stanowiskach kierowniczych i dalszym kierunku rozwoju serwisu HBO Max, ale znalazła się w nim wzmianka, że WB Games pozostanie częścią firmy.

Przypomnijmy, że według wcześniejszych plotek wśród zainteresowanych zakupem były takie korporacje jak Microsoft, Activision, Electronic Arts czy Take-Two Interactive. Miały one proponować od 2 do 4 miliardów dolarów. Fakt, że WB Games pozostanie częścią grupy WarnerMedia, nie oznacza, iż sprzedaż nie była wcale rozważana. Równie dobrze szefostwo firmy mogło ostatecznie uznać, że lepiej zatrzymać ten dział.

Przypomnijmy, że w skład WB Games wchodzą m.in. takie studia deweloperskie jak Rocksteady Games, NetherRealm, Monolith Productions, Traveller's Tales czy WB Games Montreal. Wydawca znany jest głównie z gier opartych na popularnych markach, takich jak Batman, LEGO, Władca Pierścieni czy Harry Potter.

Wkrótce o Warner Bros. Interactive Entertainment powinno być bardzo głośno, gdyż wydawca szykuje się do ujawnienia kilku ważnych projektów. Wśród nich znajduje się nowa gra z Mrocznym Rycerzem, nad którą pracują autorzy Batman: Arkham Origins oraz Suicide Squad od studia Rocksteady Games (Batman: Arkham Asylum, Arkham City oraz Arkham Knight). Obie pozycje najpewniej zostaną pokazane podczas wydarzenia DC FanDome, które odbędzie się 22 sierpnia bieżącego roku. Ponadto wiemy, że w planach jest wysokobudżetowa produkcja osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera.

  1. Oficjalna strona WB Games

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-09

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach