Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2019, 22:27

autor: Vergil

Watch Dogs Legion zapowiedziane; gameplay, data premiery i pre-order

Firma Ubisoft zaprezentowała światu Watch Dogs Legion, czyli trzecią odsłonę swojego bestsellerowego cyklu gier akcji z otwartym światem wzorowanym na GTA. Tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych (gdzie wykorzysta technologię ray tracingu), PlayStation 4 oraz Xboksie One w marcu 2020 roku.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Watch Dogs Legion to pierwsza produkcja zapowiedziana przez Ubisoft na tegorocznej konferencji. - Watch Dogs Legion zapowiedziane; gameplay, data premiery i preorder - wiadomość - 2019-06-10
Watch Dogs Legion to pierwsza produkcja zapowiedziana przez Ubisoft na tegorocznej konferencji.

Pierwszą produkcją zapowiedzianą przez firmę Ubisoft podczas konferencji poprzedzającej targi E3 jest Watch Dogs Legion. Tytuł, o którego istnieniu wiemy od kilku dni, zabierze nas w podróż do lekko cyberpunkowej (a zarazem dystopijnej) wersji postbrexitowego Londynu. Produkcja zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a zadebiutuje 6 marca 2020 roku. Francuski wydawca rozpoczął zbieranie preorderów. Poniżej znajdziecie jej fabularny zwiastun oraz pierwszy gameplay.

Choć Watch Dogs Legion czerpie garściami z dorobku poprzednich części serii, wprowadzi również sporo nowości. W trakcie zabawy przejmiemy kontrolę nad rozmaitymi członkami grupy DedSec (która pełni tu rolę ruchu oporu występującego przeciw opresyjnemu reżimowi), a w przypadku śmierci jednego bohatera, podjętą przez niego misję będzie mógł kontynuować następny. Protagonistą będzie mógł zostać dosłownie każdy – twórcy pokazali między innymi, jak będzie wyglądać rozgrywka z perspektywy… poczciwej staruszki czy wykwalifikowanej zabójczyni, przekradającej się za plecami przeciwników i eliminującej ich z zaskoczenia oraz korzystającej z szerokiego wachlarza narzędzi mordu i futurystycznych gadżetów. Standardowo, stawiane przed nami cele będzie można realizować na rozmaite sposoby, a kiedy plan działania po cichu się nie powiedzie, nie będzie to oznaczać końca misji – wówczas nie pozostanie nam nic innego, jak chwycić za broń i wdać się w otwartą wymianę ognia z adwersarzami.

Pecetowa wersja gry ma wykorzystać zaawansowane technologie, na czele z ray tracingiem. Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, że pod względem stylistyki Watch Dogs Legion plasuje się znacznie bliżej pierwszej aniżeli drugiej części serii, co należy zaliczyć na plus.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft