Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 maja 2021, 13:54

autor: Miłosz Piotrowski

Warner Bros. odrzuciło pomysł Zacka Snydera na trzecią część 300

W niedawno przeprowadzonym wywiadzie Zack Snyder ujawnił, że napisał scenariusz do trzeciej części 300, jednak spotkał się z odmową ze strony Warner Bros.

Ostatnio Zack Snyder kojarzony jest głównie z kinem superbohaterskim, jednak jednym z jego najbardziej znanych dzieł jest film 300 z 2006 roku, który opowiada o bitwie pod Termopilami. Wiele scen z tego kultowego obrazu, zainspirowanego powieścią graficzną Franka Millera, na stałe zakorzeniło się w popkulturze. Był on również bardzo znaczący dla kariery Zacka Snydera, ponieważ zapoczątkował jego, trwająca blisko 15 lat, współpracę z Warner Bros. Opowieść o dzielnych Spartanach doczekała się sequela w 2014 roku, kiedy premierę miał film 300: Początek imperium. Swoją cegiełkę do tego projektu dołożył także Zack Snyder, który napisał scenariusz razem z Kurtem Johnstadem. W niedawno przeprowadzonym wywiadzie reżyser zdradził, że planował nakręcenie jeszcze jednej części tego cyklu, jednak Warner Bros. odrzuciło jego pomysł.

Nie mogłem się w to wgryźć. W czasie pandemii obowiązywała mnie umowa z Warner Bros. i napisałem coś, co miało być w gruncie rzeczy ostatnią częścią 300. Gdy siadłem do pisania, wyszedł mi właściwie inny film. Pisałem historię Aleksandra Wielkiego, która stała się filmem o jego relacji z Hefajstionem. Wyszła mi z tego opowieść miłosna. Nie pasowało to na trzeci film - powiedział Zack Snyder.

Mimo że pomysł reżysera na trzecią część cyklu był odmienny niż w przypadku pozostałych dwóch filmów, to chciał zrealizować ten projekt, lecz spotkał się z odmową ze strony wytwórni. Nie jest pewne, czy decyzja Warner Bros. była podyktowana niechęcią do Zacka Snydera, czy może po prostu studio nie planuje już realizacji kolejnego obrazu z tej serii.

Ten koncept wyszedł świetnie. Nazywa się Blood and Ashes i jest piękną historią miłosną z wojną w tle. Bardzo chciałbym to nakręcić. WB odmówiło… Wiecie, nie są moimi wielkimi fanami. Tak to już jest – powiedział Zack Snyder.

Obecnie stosunki pomiędzy Zackiem Snyderem a Warner Bros. pozostają napięte, jednak reżyser zdecydowanie nie może narzekać na brak zajęć. Rozpoczął współpracę z Netfliksem, a jej efekty będziemy mogli zobaczyć już 21 maja, kiedy to na platformie zadebiutuje Armia umarłych.