Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 maja 2021, 13:56

autor: Adrian Werner

Amazon może przejąć znaną z Bonda wytwórnię MGM

Według plotek, firma Amazon negocjuje przejęcie wytwórni MGM. Dom takich serii jak James Bond czy Rocky może zostać sprzedany za 9 mld dolarów.

W sieci pojawiły się plotki, według których firma Amazon może szykować się do przejęcia MGM (Metro-Goldwyn-Mayer), czyli wytwórni znanej m.in. z serii filmów o przygodach Jamesa Bonda. Oferta ma opiewać na 9 miliardów dolarów.

Informacje te pojawiły się na stronie serwisu Variety. Ma on bardzo dobrą renomę w kwestii plotek branżowych, ale należy podkreślić, że nic jest jeszcze przesądzone. Właściciele MGM próbują sprzedać wytwórnię od dłuższego czasu. W zeszłym roku rozmowy prowadzone były m.in. z koncernami Apple i Netflix, ale ostatecznie nie zakończyły się sukcesem.

Pierwsze doniesienia o możliwym przejęciu przez Amazon pojawiły się kilka dni temu w serwisie The Information. Variety uzyskało potwierdzenie, wraz z proponowaną kwotą, od własnych źródeł. Najpewniej coś jest więc na rzeczy i firmy przynajmniej prowadzą negocjacje.

Reprezentanci MGM mają od pewnego czasu podawać kwotę 9 mld jako cenę przejęcia wytwórni. Część branży uważa, że wartość studia nie przekracza 5 mld. Amazon ma jednak głębokie kieszenie, więc firmie może nie przeszkadzać konieczność przepłacenia.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, to będzie to kolejny przykład konsolidacji rynku będącej m.in. skutkiem coraz ostrzejszej rywalizacji w kategorii streamingu. W 2019 roku koncern Disney przejął aktywa wytwórni 21st Century Fox, a wczoraj zapowiedziano fuzję Warner Bros. i Discovery.

  1. Oficjalna strona MGM