Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2018, 10:16

autor: Adrian Werner

Warhammer 40,000: Mechanicus - na pecety zmierza taktyczna turówka

Studio Bulwark zapowiedziało Warhammer 40,000: Mechanicus, czyli zmierzającą na PC taktyczną turówkę, w której będziemy dowodzili oddziałami fanatycznych wyznawców kultu maszyny.

Gra ukaże się pod koniec roku. - Warhammer 40,000: Mechanicus - na pecety zmierza taktyczna turówka - wiadomość - 2018-02-21
Gra ukaże się pod koniec roku.
WARHAMMER 40K: MECHANICUS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bulwark Studios
  2. Wydawca: Kasedo Games
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: końcówka 2018 r.

Fani uniwersum Warhammera 40,000 nie mają ostatnio powodów do narzekań, gdyż regularnie zapowiadane są kolejne gry osadzone w tym świecie. Najnowszą jest ujawniona właśnie turowa strategia Warhammer 40,000: Mechanicus, która trafi pod koniec tego roku na pecety. Za projekt odpowiada francuskie Bulwark Studios, znane z ciepło przyjętego Crowntakers.

Zgodnie z tytułem, w grze pokierujemy oddziałami Adeptus Mechanicus, czyli grupy wyznawców kultu maszyny, która odpowiedzialna jest za rozwój technologiczny Imperium. Wchodzący w skład tej organizacji kapłani, inżynierowie, mechanicy i wojownicy porzucają człowieczeństwo modyfikując swoje ciała i powoli przeobrażając się w cybernetyczne monstra.

Fabuła opowie o wysoko postawionym członku zakonu znanym jako Magos Dominus Faustinius z Marsa, który będzie przewodził ekspedycji na planetę Silva Tenebris, gdzie zlokalizowane są grobowce pełne prastarych technologii. Za scenariusz odpowiada Ben Counter, czyli brytyjski pisarz znany z wielu popularnych powieści osadzonych w uniwersum Warhammera 40,000.

Rozgrywka skoncentruje się na wypełnianiu misji, podczas których będziemy dowodzili niewielkimi oddziałami. Gracz otrzyma szerokie możliwości modyfikowania ciał podwładnych za pomocą mechanicznych części, co pozwoli mu dopasować wojowników do własnego stylu walki. Podczas turowych potyczek wykorzystamy także nadnaturalnie wyostrzone zmysły członków Adeptus Mechanicus, umożliwiające uzyskanie niewidzialnych gołym okiem informacji o przeciwnikach i otoczeniu.

Pomiędzy misjami powrócimy na pokład Ark Mechanicus, czyli wielkiego statku kosmicznego będącego własnością zakonu. Tam zajmiemy się zarządzaniem oddziałami oraz podejmowaniem decyzji, które wpłyną na rozwój historii.

  1. Oficjalna strona gry