Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2013, 11:16

autor: eLCeBe

Wargaming z drugim rekordem Guinessa dzięki World of Tanks

Darmowa gra MMO World of Tanks, przedstawiająca zmagania czołgów z czasów II wojny światowej, pobiła własny rekord z 2011 roku, zapisany w Księdze rekordów Guinessa. Dzieło firmy Wargaming okazało się najlepsze w kategorii „Największa ilość graczy grających jednocześnie na pojedynczym serwerze” – 21 stycznia 2013 roku na jednym z rosyjskich serwerów przebywało 190 541 graczy.

Duży sukces World of Tanks. - Wargaming z drugim rekordem Guinessa dzięki World of Tanks - wiadomość - 2013-03-13
Duży sukces World of Tanks.

Gra World of Tanks pobiła rekord Guinessa po raz drugi. 21 stycznia 2013 roku 190 541 graczy przebywało na jednym z rosyjskich serwerów, ustanawiając najlepszy wynik w kategorii „Największa ilość graczy grających jednocześnie na pojedynczym serwerze”. Co ciekawe, poprzedni rekord należał także do tego darmowego MMO o starciach czołgów w realiach II wojny światowej – w 2011 roku udział w rozgrywkach brało jednocześnie 91 311 osób.

Wynik ten jest powodem do dumy dla autorów World of Tanks, studia Wargaming. Andrei Yarantsau, wiceprezes ds. operacji globalnych firmy, przekazał w notce prasowej, że: „To ważny kamień milowy dla całej firmy. Takie rekordy powodują, że wkładamy jeszcze więcej serca i starań w poprawianie naszych obecnych i przyszłych projektów. Jeśli World of Tanks będzie rozwijał się w obecnym tempie, wkrótce pobijemy również ten rekord.”

Wargaming z drugim rekordem Guinessa dzięki World of Tanks - ilustracja #2 World of Tanks to darmowa gra akcji MMO z systemem mikropłatności, w której gracze walczą ze sobą, kierując czołgami z okresu II wojny światowej. Pierwsze beta testy miały miejsce w 2010 roku, rok później (w kwietniu 2011) gra doczekała się oficjalnej premiery. Od tego czasu jest wciąż rozwijana – dodawane są nowe jednostki, usprawniany jest silnik fizyczny oraz wprowadzane są poprawki, ulepszające rozgrywkę. Najnowsza wersja, oznaczona numerem 8.4, wzbogaca tytuł m.in. o czternaście nowych maszyn. World of Tanks jest obecnie jedną z najpopularniejszych form rozgrywek w sieci – według informacji studia Wargaming, ponad 50 milionów osób na całym świecie jest zarejestrowanych w World of Tanks (w 2012 roku było ich 45 milionów), a 815 tysięcy graczy bierze udział jednocześnie w rozgrywce na oficjalnych, rosyjskich serwerach. Rozpoczął się nawet oficjalny turniej European World of Tanks Pro League. Firma Wargaming, zachęcona sukcesem swojego MMO o czołgach, pracuje już nad podobnymi grami – planowanym na ten rok World of Warplanes (z samolotami) i World of Warships (o zmaganiach floty morskiej), a także World of Tanks: Generals, łączącą grę strategiczną z karcianką.

Jak wygląda World of Tanks po premierze aktualizacji 8.0 przedstawia poniższy film z tvgry.pl: