Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2024, 19:44

W WoW-ie odkryto nowy easter egg. Dotyczy on fabuły The War Within

Zapalony fan WoW-a odkrył easter egg, który dostarcza nam nieco informacji na temat lore'u gry oraz fabuły nadchodzącego dodatku The War Within.

Źródło fot. Blizzard Entertainment.
i

Użytkownik platformy X i zapalony fan tzw. lore’u World of Warcraft, Korrin/Hammerman753 (via Wowhead), odkrył niedawno w grze ciekawy easter egg nawiązujący do zapowiedzianego na listopadowym BlizzConie dodatku The War Within, Znalezisko to zdradziło nam potencjalne informacje na temat fabuły owego rozszerzenia.

O tym, że jednym z centralnych punktów fabuły The War Within będzie wielki miecz wbity w planetę przez Sargerasa, twórcę Płonącego Legionu, wiedzieliśmy już z ubiegłorocznego zwiastuna (poniżej). Okazuje się jednak, że w WoW-ie można odnaleźć dodatkowe informacje na temat wspomnianego ostrza, a przy tym także poznać kilka wątków historycznych dotyczących świata World of Warcrafta, które z dużą dozą prawdopodobieństwa zostaną rozwinięte w nadchodzącym dziesiątym dodatku do gry.

Smaczki fabularne dotyczące dodatku The War Within

Jak natknąć się na omawiany easter egg? W pierwszej kolejności należy przejść do lokacji Silithus.

Następnie, będąc wyposażonym w odpowiednie transmogryfikowane przedmioty, które dostępne były w listopadowej Cosmic Weapons Cache (kosmicznej skrytce broni), należy odnaleźć Pustelnika Zmierzchu, który znajduje się na środku tamtejszej pustyni.

Jeżeli podejdziemy do owego orka-pustelnika, będąc wyposażonym w miecz Gorridar lub Seetheras – ostrza przypominające to wbite w ziemię przez Sargerasa – wówczas usłyszymy od niego:

Ostrzegałem cię wcześniej, że nadchodzą czasy ostateczne. Ta broń, którą dzierżysz, jest tego dowodem. Emanuje tą samą energią, która przepłynęła przez ostrze Mrocznego Tytana.

Dlaczego uderzył w to miejsce? Był zbyt dobrym taktykiem, by wybrać ten cel przez przypadek. Jego krucjata miała na celu wyeliminowanie wszelkiego życia. Czy myślisz, że jego ostatni czyn przed schwytaniem przez Panteon nie służył temu celowi?

Stąpaj ostrożnie, abyś przypadkiem nie przysłużył się tej samej sprawie.

Jeśli z kolei zbliżymy się do wspomnianego NPC z Taesavirem lub M'thorusem, czyli sztyletami tytanów, wtedy ten, rozpoznając bronie, powie:

Tytani dbają tylko o swój Zakon. Poświęcą wszystko, aby go obronić – łącznie z własnymi wyznawcami.

Nawet działania Mrocznego Tytana miały schemat. Kierowały nimi zimna logika, mająca na celu narzucenie innym swojej idealnej wizji, i gotowość do wyeliminowania istnienia, jeśli nie uda mu się osiągnąć celu.

Myślisz, że reszta jego rodzaju jest inna? Tylko w metodzie, nie w celu. Uważaj, byś ślepo nie stał się częścią ich planu.

Wreszcie podchodząc do Pustelnika Zmierzchu z transmogryfikowaną laską Voidsong, czyli bronią należącą niegdyś do Heroldki Pustki, usłyszymy pewną opowieść, którą przerwie… „obecność” prześladująca naszego rozmówcę:

Czy masz pojęcie, jak starożytna jest broń, którą dzierżysz?

Był czas, kiedy całym tym światem rządziło Czarne Imperium. To było wspaniałe.

Mistrzowie obdarowywali swoich wiernych darami. Ta laska była jednym z takich darów.

Została podarowana Heroldce [Xal'atath – dop. red.], by pewnego dnia mogła... mogła... Co? Nie! Nie zamierzałem im mówić!

[Po tym ork milknie, jakby był karcony przez jakiś niewidzialny byt.]

Z powyższych słów pustelnika możemy wywnioskować dwie rzeczy na temat fabuły The War Within.

  • Po pierwsze, ostrze wbite przez Sargerasa było zapewne częścią większego planu, który wciąż może być w trakcie realizacji w dodatku.
  • Po drugie zaś, Heroldka Pustki Xal'atath bądź jej poplecznicy – którzy zapewne odegrają istotną rolę w nadchodzącym rozszerzeniu – będą mogli manifestować się pod postacią tajemniczej „obecności”, co widać na przykładzie pustelnika. Ten z jakiegoś powodu został zmuszony przez obcy byt, aby nie wyjawił informacji o pierwotnym przeznaczeniu Voidsonga – broni dzierżonej niegdyś przez Xal'atath.

Należy pamiętać, że powyżej opisane odkrycia, choć niezwykle ciekawe dla fanów tzw. lore’u WoW-a, wciąż są jedynie easter eggami, a więc raczej ciekawostką mającą nakręcić „hype” przed tegoroczną premierą rozszerzenia, aniżeli przełomowymi informacjami na temat fabuły.

Warto przypomnieć, że do World of Warcraft – oprócz The War Within – zapowiedziano jeszcze dwa duże rozszerzenia, kolejno o tytułach Midnight oraz The Last Titan, które składać się będą na trylogię fabularną określaną w zapowiedziach jako Saga Serca Świata.

  1. BlizzCon 2023: Wierzcie mi lub nie, ale WoW jest twarzą tego eventu
  2. Oficjalna strona gry World of Warcraft

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej