Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 stycznia 2020, 09:50

autor: Serek

W USA powstaną hotele Atari. Wśród atrakcji VR i imprezy esportowe

Atari podpisało umowę z GSD Group, na mocy której w Stanach Zjednoczonych powstanie sieć hoteli sygnowanych nazwą legendarnej firmy. Obiekty będą oferowały atrakcje VR, a niektóre z nich nawet specjalne sale esportowe.

Grafika prezentująca wygląd hoteli. - W USA powstaną hotele Atari. Wśród atrakcji VR i imprezy esportowe - wiadomość - 2020-01-28
Grafika prezentująca wygląd hoteli.

Wśród nas nie brakuje osób, które wyrażają się o Atari z sympatią i nostalgią. Są to szczególnie starsi gracze, którzy pamiętają, jak firma święciła triumfy w latach 70. i 80. XX wieku. Niestety, przez kilka chybionych decyzji nazwa Atari nie mówi już tak wiele nowemu pokoleniu. To może się jednak niebawem zmienić, bynajmniej nie za pośrednictwem gier wideo. Firma ogłosiła bowiem zawarcie umowy z GSD Group, na mocy której ta wybuduje w USA sieć hoteli sygnowanych nazwą Atari. Pierwszy z nich zostanie otwarty jeszcze w tym roku w Phoenix (stolicy i największym mieście Arizony).

Kolejne hotele powstaną w Las Vegas, Denver, Chicago, Austin, Seattle, San Francisco i San Jose. Nie wiem jak Was, ale dla mnie ta informacja jest niemałym zaskoczeniem. Sieć hoteli to ostatnia rzecz, jakiej spodziewałbym się po Atari, nawet jeśli mówimy wyłącznie o wykorzystaniu brandu. Firma chwali się w komunikacie prasowym, że jej obiekty będą oferowały - oczywiście poza wysokiej klasy pokojami - rozrywkę na najwyższym poziomie dla osób w każdym wieku (w tym gry VR i AR). Wybrane hotele mają być wyposażone w nowoczesne sale przeznaczone do organizacji imprez esportowych.

Warto zauważyć, że w oświadczeniu nie podano, aby poza nazwą i oczywistą tematyką gier hotele Atari oferowały atrakcje związane bezpośrednio z produktami firmy. Na grafice widać logo i charakterystyczne czerwone wstawki, i to w zasadzie wszystko. Zwróćcie jednak uwagę na pewien istotny szczegół - lokalizacje kolejnych hoteli raczej nie są przypadkowe. Większość z nich będzie miała „po sąsiedzku” jakieś duże studio lub wydawcę, działających prężnie w branży elektronicznej rozrywki.

Wygląda to trochę jak z GTA V. - W USA powstaną hotele Atari. Wśród atrakcji VR i imprezy esportowe - wiadomość - 2020-01-28
Wygląda to trochę jak z GTA V.

Czy hotele sygnowane nazwą Atari przyciągną klientów? Czas pokaże. Faktem jest, że firma tak czy inaczej zyska, bowiem ma dostawać 5% zysków z funkcjonowania obiektów. Dodajmy, że za samo podpisanie umowy otrzymała 600 000 dolarów. Zadowolenia nie ukrywa dyrektor generalny Atari, Fred Chesnais:

Jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z GSD Group i True North Studio przy budowie pierwszego w historii hotelu marki Atari w całych Stanach Zjednoczonych. Wspólnie zbudujemy przestrzeń, która będzie czymś więcej niż tylko miejscem pobytu. Atari jest kultową globalną marką, która współgra z ludźmi w każdym wieku, z różnych krajów, kultur i środowisk etnicznych i nie możemy się doczekać, aż nasi fani i ich rodziny będą mogli cieszyć się tą nową koncepcją hotelu.

Cóż, pozostaje trzymać go za słowo. Jeśli przypadkiem wybieracie się do Phoenix, to koniecznie zajrzyjcie i dajcie znać, jak im wyszło. Oczywiście jeśli do tego czasu obiekt ruszy.

  1. Oficjalna strona internetowa Atari
  2. Oficjalna strona internetowa Atari Hotels
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.