Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 28 stycznia 2020, 10:09

autor: Adrian Werner

Coś powraca - powstaje remake The Thing

Powstanie nowa wersja klasycznego horroru Coś (ang. The Thing). Remake ma wzbogacić historię m.in. o wątki odnalezionej dwa lata temu powieści Johna W. Campbella, która zaoferowała inne zakończenie.

Film Coś to prawdziwa klasyka. Dorównanie tej legendzie nie będzie łatwe. - Coś powraca - powstaje remake The Thing - wiadomość - 2020-01-29
Film Coś to prawdziwa klasyka. Dorównanie tej legendzie nie będzie łatwe.

Wytwórnie filmowe Universal Pictures i Blumhouse Productions pracują nad nową wersją filmu Coś (ang. The Thing), czyli kultowego horroru Johna Carpentera z 1982 roku. Co ciekawe, nie będzie to klasyczny remake. Projekt częściowo bazuje bowiem na odnalezionej niedawno powieści Frozen Hell, której autorem był John W. Campbell.

Wspomniany pisarz w 1938 roku wydał nowelę Who Goes There?, która trzynaście lat później została zaadaptowana na film Istota z innego świata (ang. The Thing from Another World), a następnie stała się inspiracją dla obrazu Johna Carpentera.

Dopiero w 2018 roku odkryto, że pierwotnie John W. Campbell napisał powieść zatytułowaną Frozen Hell, którą następnie skrócił do rozmiarów noweli. Pełny tekst odnalazł biograf autora, Alec Nevala-Lee, w pudle manuskryptów będących w posiadaniu Uniwersytetu Harvarda. W porównaniu z Who Goes There? oferuje ona dodatkowe wątki oraz inne zakończenie.

Frozen Hell trafiło na półki amerykańskich księgarni w październiku zeszłego roku. W Polsce powieść została wypuszczona pod tytułem Coś przez wydawnictwo Vesper.

O filmie wiadomo na razie tylko tyle, że jednym z jego producentów będzie Alan Donnes, a scenariusz połączy najlepsze elementy filmu The Thing, noweli Who Goes There? oraz powieści Frozen Hell. Wytwórnie mają być bardzo podekscytowane tym projektem i nie powinniśmy czekać długo na jego realizację.

Warto wspomnieć, że w 2002 roku na PC, Xboksa i PlayStation 2 ukazał się survival horror The Thing, który pod względem fabularnym jest sequelem filmu Carpentera. Początkowo w planach była kontynuacja, ale projekt został porzucony, po tym jak zbankrutowało odpowiedzialne za pierwszą część studio Computer Artworks. Kilka lat temu otrzymaliśmy jednak godną uwagi grę Distrust, której autorzy mocno inspirowali się kinowym Coś.

  1. Universal Pictures – strona oficjalna
  2. Blumhouse Productions – strona oficjalna
  3. Frozen Hell – strona w serwisie Kickstarter
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.