Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2013, 10:42

autor: Draug

W Total War: Rome II zagrało trzy razy więcej osób niż w poprzednią część tuż po premierze

Steam przyniósł jeszcze jedno świadectwo sukcesu odniesionego przez wydane wczoraj Total War: Rome II. Do tej pory odnotowano rekordową liczbę 118 tysięcy osób grających jednocześnie. Jest to trzykrotnie lepszy wynik niż w analogicznym okresie w przypadku poprzedniej odsłony serii, Shogun 2: Total War.

Strategia Total War: Rome II zapowiadała się na wielki sukces i wszystko wskazuje na to, że takim jest w istocie. Kolejną przesłanką, która tego dowodzi, są statystyki zbierane przez platformę Steam za pośrednictwem usługi SteamGraph. Wczoraj (czyli w dniu premiery tytułu) w apogeum odnotowano nieco powyżej 118 tysięcy graczy cieszących się najnowszym dziełem studia Creative Assembly w tym samym momencie. Jest to ponad trzykrotnie lepszy wynik w stosunku do poprzedniej odsłony, Shogun 2: Total War, której rekord wyniósł 38 tysięcy grających jednocześnie.

Legiony Rzymu ruszyły do natarcia na sklepowe półki. I póki co nie okazują litości rywalom. - W Total War: Rome II zagrało trzy razy więcej osób niż w poprzednią część tuż po premierze - wiadomość - 2013-09-04
Legiony Rzymu ruszyły do natarcia na sklepowe półki. I póki co nie okazują litości rywalom.

Rzecz jasna, dane te nie miałyby większego znaczenia, gdyby nie fakt, że w przypadku dwóch ostatnich gier z serii Total War aktywacja produktu na Steamie jest obowiązkowa, tak samo jak bycie zalogowanym na platformie podczas zabawy. Co prawda, chwilowy sukces tytułu nie musi oznaczać dobrych wyników finansowych w dłuższej perspektywie, chociaż trudno uwierzyć, by gra miała ich nie wypracować, zważywszy na dotychczasową rentowność całej serii. Warto też przypomnieć, że aktualna liczba osób grających w Shogun 2: Total War wynosi (według SteamGraph) 8 tysięcy – jest to rezultat nieznacznie wyższy w stosunku do wcześniejszego Empire: Total War.

Pytanie tylko, jak długo uda im się utrzymać zdobyte pozycje? - W Total War: Rome II zagrało trzy razy więcej osób niż w poprzednią część tuż po premierze - wiadomość - 2013-09-04
Pytanie tylko, jak długo uda im się utrzymać zdobyte pozycje?

Na sukces omawianego tytułu zanosiło się już na blisko miesiąc przed jego premierą, kiedy to ujawniono liczbę złożonych zamówień przedpremierowych. Już wtedy okazało się, że Rome II cieszy się kilkukrotnie większą popularnością niż poprzedniczka (mimo że dane dotyczyły, jak wspomniano, stanu na około trzy tygodnie przed debiutem). Ponadto w ostatnim tygodniu sierpnia najnowsze dzieło Creative Assembly zdołało wspiąć się na szczyt rankingu sprzedaży gier na platformie dystrybucji cyfrowej Steam.

O tym, co skłoniło tylu graczy do zakupu Total War: Rome II, możecie przekonać się, czytając naszą recenzję. Asmodeusz wystawił w niej niezwykle wysoką notę 9.5 (w 10-stopniowej skali). Z kolei osoby, które chciałyby dodać omawiany tytuł do swojej kolekcji, lecz jeszcze nie miały okazji tego zrobić, zapraszamy do porównywarki cenowej, która pozwoli wybrać najkorzystniejszą ofertę.