Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2013, 09:15

autor: Góral

Total War: Rome II debiutuje w sklepach

Dziś ma miejsce premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych gier strategicznych bieżącego roku - Total War: Rome II. Tytuł dostępny jest w sklepach w dwóch wersjach - podstawowej i kolekcjonerskiej.

Dziś ma miejsce światowa i polska premiera gry Total War: Rome II. W związku z tym firma Sega, wydawca produkcji, opublikowała nowy zwiastun. Tytuł powinien już być dostępny w większości sklepów z grami komputerowymi.

Wczoraj opublikowaliśmy obszerną recenzję przygotowaną przez Asmodeusza, który po prostu zakochał się w najnowszym dziele studia Creative Assembly. Stwierdził on, że tytuł jest „dopracowany pod każdym względem: kampania okazuje się długa i rozbudowana, a dostępne opcje wystarczają na wiele godzin gry”. Nie jest to odosobniona opinia, co sugeruje średnia ocen na serwisie Metacritic wynosząca 85 punktów.

Jednocześnie warto przypomnieć, że kupując grę do końca września w sklepie muve.pl otrzymacie w prezencie poradnik przygotowany przez naszą redakcję. Naturalnie Total War: Rome II jest do nabycia także u innych sprzedawców. Sugerowana cena produkcji została ustalona na 169,99 zł za podstawową wersję i 499,99 zł za kolekcjonerkę, w skład której wchodzą następujące elementy:

  • numerowana kopia gry Total War: Rome II;
  • zestaw do gry w Tabulę;
  • kości Tesserae;
  • gra karciana Total War Cards: Punic Wars;
  • płócienna mapa kampanii;
  • rzymski Onager.
Total War: Rome II - jedna z najbardziej wyczekiwanych gier strategicznych 2013 roku zadebiutowała na rynku. - Total War: Rome II debiutuje w sklepach - wiadomość - 2013-09-03
Total War: Rome II - jedna z najbardziej wyczekiwanych gier strategicznych 2013 roku zadebiutowała na rynku.

Total War: Rome II debiutuje w sklepach - ilustracja #3Total War to kultowa marka wśród fanów gier strategicznych. Pierwsza część serii, Shogun: Total War, ukazała się na rynku w 2000 roku. Od tamtego czasu otrzymaliśmy dziewięć odsłon (wliczając Rome 2 i spin-off Total War Battles: Shogun wydany pierwotnie na urządzenia mobilne). Rome: Total War ukazała się w 2004 roku i do dziś jest jedną z najwyżej ocenianych gier tego typu, ze średnią na serwisie Metacritic równą 92 punktom.