Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2010, 11:10

autor: Sarge

W „Powrót do przyszłości” zagramy jeszcze przed świętami

Fani filmów z serii Powrót do przyszłości niedługo będą mogli sprawdzić grę opartą na tej marce. Firma Telltale Games uściśliła bowiem, kiedy możemy spodziewać się wydania przygodówki Back to the Future.

Fani filmów z serii Powrót do przyszłości niedługo będą mogli sprawdzić grę opartą na tej marce. Firma Telltale Games uściśliła bowiem, kiedy możemy spodziewać się wydania przygodówki Back to the Future.

W pierwszej kolejności ukaże się ona na pecety i Maca. Posiadacze tych sprzętów na premierę nie będą musieli czekać zbyt długo, bowiem nastąpi ona w grudniu bieżącego roku - prawdopodobnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia, czyli okresem największej sprzedaży gier. Z racji swojej „odcinkowej” specyfiki, w grudniu zapewne doczekamy się pierwszego epizodu, a w kolejnych tygodniach będziemy otrzymywać następne. Całość będzie rozprowadzana drogą cyfrowej dystrybucji, choć z czasem, po ukończeniu i upublicznieniu wszystkich epizodów, możemy liczyć na wydanie gry na fizycznym nośniku. Użytkownicy PlayStation Network oraz iPada otrzymają Back to the Future w 2011 roku, choć jeszcze nie wiadomo dokładnie kiedy to nastąpi.

W „Powrót do przyszłości” zagramy jeszcze przed świętami - ilustracja #1

Tak jak większość innych produkcji od Telltale Games, także Back to the Future zakupimy zarówno w formie pojedynczych epizodów, jak i całego sezonu. Ten ostatni w wersji komputerowej można już teraz zamówić z oficjalnej strony, składając zamówienie przedpremierowe w wysokości 24.95$ (ok. 70 złotych bez podatku VAT). Warto dodać, że jeden dolar z każdego zakupu będzie przeznaczony na potrzeby fundacji sygnowanej nazwiskiem kanadyjskiego aktora, Michaela J. Foxa.

Każdy, kto zamówi grę przed premierą, otrzyma zupełnie za darmo wydaną w lipcu tego roku przygodówkę o nazwie Puzzle Agent oraz dostęp do specjalnego forum dyskusyjnego, na którym podzieli się spostrzeżeniami z twórcami. Szczególnie ten pierwszy gratis jest wyjątkowo ciekawą propozycją, bo tradycyjnie Puzzle Agent kosztuje 9.95$ (prawie 30 złotych + podatek VAT) i jest naprawdę godną uwagi produkcją.

Akcja Back to the Future rozgrywa się sześć miesięcy po wydarzeniach z trzeciej części filmu i opowiada o perypetiach nastolatka Marty’ego McFly oraz szalonego naukowca Emmetta Browna. Rozgrywka wygląda podobnie jak w wielu tego typu produkcjach. Poruszamy się zatem po kolejnych lokacjach, rozmawiamy z innymi postaciami, zbieramy przedmioty i rozwiązujemy zagadki łącząc ze sobą zgromadzone fakty. Historia rozegra się na przestrzeni pięciu epizodów, które ukończyć możemy w dowolnej kolejności. Oczywiste jest jednak, że najbardziej wskazany jest zakup pełnego sezonu i zaliczenie całości od początku do końca.