Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2019, 13:57

autor: AS

W grudniu Star Citizen zebrał rekordową ilość środków

Star Citizen pokonał kolejną granicę i w grudniu zebrał 10 milionów dolarów, tym samym bijąc swój rekord z listopada. Jest to najwyższa liczba środków, jaką w ciągu miesiąca gracze przeznaczyli na rozwój projektu, w całej jego historii.

W grudniu Star Citizen zebrał rekordową ilość środków - ilustracja #1

Star Citizen, symulator kosmiczny będący nadal we wczesnym dostępie, znany jest w branży zwłaszcza z tego, że jest największym crowdfundingowym projektem w dziejach. Niedawno donosiliśmy, że Star Citizen zebrał już w sumie ćwierć miliarda dolarów, poprzedni rok był rekordowy pod względem zebranych przychodów, a tymczasem jesteśmy świadkami przekroczenia kolejnej, niesamowitej granicy. W samym grudniu projekt zgromadził 10 milionów dolarów, bijąc kwotę zebraną w listopadzie, który do tej pory był najlepszym miesiącem pod względem środków otrzymanych od osób wspierających nowe dzieło Chrisa Robertsa.

Diagram ukazujący crowdfundingowe osiągnięcia na przestrzeni ostatnich lat.
Diagram ukazujący crowdfundingowe osiągnięcia na przestrzeni ostatnich lat.

Jest to oczywiście zasługa fanów gry, którzy wspierają projekt, niektórzy nawet od samego startu produkcji, w roku 2012. Taka sytuacja prowadzi do żartów, że gra dostaje teraz więcej wsparcia, gdyż gracze oryginalnie wspierający akcję są już blisko emerytury i mają więcej pieniędzy, które mogą wydać na swoje zachcianki.

Jednakże zdania na temat przyszłości Star Citizena wśród samych fanów są podzielone. Część jest zadowolona wprowadzaną nową zawartością i zapewne właśnie oni stanowią stałe grono wspierające projekt. Inni zaś wyrażają swój pesymizm, wskazując na fakt że akcja crowdfundingowa trwa już 7 lat, od 2014 roku gra znajduje się w nieprzerwanym wczesnym dostępie, a daty oficjalnej premiery ukończonego produktu nadal nie znamy. Wygląda też na to, że projekt zyskał w ostatnim czasie również wsparcie wśród nowych osób. Niewątpliwie w utrzymaniu zainteresowania akcją pomocny był niedawno wprowadzony okres darmowego przetestowania gry, a także prezentacja nowych materiałów.

  1. Oficjalna strona Star Citizen