Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2020, 11:29

autor: Adrian Werner

W Baldur’s Gate 3 będzie można romansować z każdym członkiem drużyny

Studio Larian zdradziło konkrety odnośnie romansów w Baldur’s Gate 3. Okazuje się, że będziemy mogli przespać się z każdym członkiem drużyny.

W Baldur’s Gate 3 będzie można romansować z każdym członkiem drużyny - ilustracja #1
Romanse odegrają istotną rolę w Baldur’s Gate III.
W SKRÓCIE:
  1. Będziemy mogli romansować z każdym członkiem drużyny, a oni ze sobą nawzajem.
  2. Aby sprawdzić wszystkie romanse, trzeba będzie przejść grę kilkukrotnie.
  3. Romanse mają być bardziej skomplikowane i dynamiczne niż w typowych RPG-ach.
  4. Na związki wpłynie m.in. zazdrość oraz wszystkie interakcje z daną postacią.
  5. Gra wystartuje we wczesnym dostępie z pięcioma członkami drużyny.

Wczoraj studio Larian wreszcie pokazało pierwszy gameplay z Baldur's Gate III, czyli kontynuacji legendarnego cyklu RPG. Równocześnie w sieci zaroiło się od artykułów, które przynoszą sporo ciekawych informacji - wśród nich znalazł się wywiad serwisu VG247 z autorami gry. Wynika z niego, że produkcja będzie miała sporo do zaoferowania dla miłośników wirtualnych romansów.

W Baldur's Gate III będziemy mogli romansować z każdym członkiem drużyny. Co więcej, te postacie otrzymają również możliwość tworzenia związków ze sobą nawzajem. Jako przykład twórcy podają Liselle, należącą do rasy Githyanki, która nie słynie z monogamii. Jednego dnia może się ona przespać z naszym bohaterem, aby następną noc spędzić w objęciach innego towarzysza.

Twórcy chcą, aby romanse były bardziej skomplikowane niż w typowych RPG-ach, gdzie seks jest nagrodą za wykonanie jakiegoś zadania, czy danie postaci miłego prezentu. Relacje miłosne mają być bardziej realistyczne, dynamiczne i kształtowane przez wszystkie interakcje z danym partnerem. Pojawi się także zazdrość, a przespanie się z jedną postacią może nam zablokować drogę do łóżka drugiej.

Sytuację skomplikuje również wampiryzm niektórych postaci. W nocy nie zawsze mają one być w stanie powstrzymać się od wypicia krwi osoby, z którą śpią. W najlepszym wypadku spowoduje to jedynie zmęczenie wyssanej ofiary następnego dnia, ale równie dobrze może zakończyć się jej śmiercią.

W wywiadzie twórcy zdradzili również, że gra zadebiutuje w Steam Early Access z pięcioma członkami drużyny, a kolejni dodani zostaną w aktualizacjach.

Przypomnijmy, że Baldur's Gate III zmierza na PC i zadebiutuje w tym roku we wczesnym dostępie. W planach jest również wydanie na Google Stadia. Jeśli opracowane zostaną wersje konsolowe, to raczej na urządzenia następnej generacji, gdyż PlayStation 4 i Xbox One są zbyt słabe, aby udźwignąć grę bez kompromisów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Baldur’s Gate III
  2. Widziałem Baldur's Gate 3 i już zbieram drużynę, bo jestem zachwycony
  3. Oficjalna strona internetowa ekipy Larian Studios
  4. Oficjalna strona internetowa firmy Wizards of the Coast
  5. Baldur’s Gate 3 naszych marzeń – czego oczekujemy od powrotu legendy RPG?