filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 kwietnia 2024, 16:27

autor: Pamela Jakiel

W 2. sezonie The Last of Us zobaczymy „dużo chemii” między Bellą Ramsey a Isabelą Merced. „Była obecna od pierwszego dnia”

Aktorzy The Last of Us pracują na planie drugiego sezonu hitu HBO. Nowa odsłona może zaskoczyć widzów ze względu na wyjątkową chemię pomiędzy odtwórczyniami ról Ellie i Diny.

Źródło fot. The Last of Us, Craig Mazin, HBO, 2023
i

Pierwszy sezon The Last of Us osiągnął duży sukces i cieszył się bardzo dobrą oglądalnością na HBO Max. Adaptacja została więc przedłużona o drugą serię, do której obecnie trwają zdjęcia w Kolumbii Brytyjskiej. Nakręcono już m.in. kontrowersyjną scenę z growego oryginału, a w nadchodzących odcinkach zobaczymy nowych członków obsady.

W drugiej odsłonie serialu będziemy mogli podziwiać m.in. Isabelę Merced, która wcieli się w Dinę, dziewczynę Ellie. Jak w rozmowie z portalem Collider wyjawiła aktorka, pomiędzy nią a Bellą Ramsey jest niesamowita chemia, którą widzowie z pewnością zobaczą na ekranie.

Jestem bardzo podekscytowana tym, że ludzie zobaczą moją chemię z Bellą. Pomiędzy mną a Bellą jest tak dużo chemii. Była obecna od pierwszego dnia. […] Bardzo szanuję Bellę. Widziałam jej umiejętności aktorskie i szczerość pracy […]. Wiele się uczę i jestem zaszczycona, że mogę tu być.

Jak czytamy w opisie postaci, Dina to wolny duch, którego oddanie Ellie zostanie wystawione na próbę za sprawą brutalności otaczającego je świata. Świetny kontakt aktorek i chemia między nimi z pewnością przełożą się na ich kreacje w serialu.

We wspomnianym wywiadzie Isabela Merced opowiedziała również o tym, jak dostała rolę w The Last of Us. Wyjawiła, że bardzo dobrze dogaduje się z twórcami serialu i wiele ją z nimi łączy.

Neil i Craig odezwali się do mojego zespołu i powiedzieli, że chcą się ze mną zobaczyć w sprawie The Last of Us. Zapytaliśmy, do jakiej roli, ale nie sprecyzowali, polecili obejrzeć tylko grę na YouTube. Poczułam, że chcę w tę grę zagrać. A później mieliśmy spotkanie i zaproponowali mi rolę. […] Zadziwiające było to, jak świetnie się rozumieliśmy z Craigiem i Neilem. Wiele mnie i Craiga łączy, myślimy szybciej niż mówimy i to w nim kocham. To jeden z moich życiowych guru.

Isabela Merced nie jest jedyną nową członkinią obsady. Do produkcji dołączyli również Kaitlyn Dever, Young Mazino, Catherine O'Hara oraz Danny Ramirez. Zdjęcia do drugiego sezonu mają potrwać do sierpnia 2024 roku.

Data premiery nowych odcinków The Last of Us nie jest jeszcze znana, ale mają one zadebiutować na HBO w 2025 roku.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej